چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۰

استخدام ژن های خوب در شهرداری تهران

به کار گیری نیروهای سیاسی و اختصاص سهمیه های به گروه های و احزاب سیاسی اصلاح طلب به مساله ای ادامه دار و حاشیه ساز برای شهرداری تبدیل شده است.
۰
استخدام ژن های خوب در شهرداری تهران
مردم‌نيوز: دیری نپاید که انتقادهای  رسانه ها و مدیران جدید شهری اصلاح طلب نسبت به کارگیری نیروهایی در سال های گذشته و حضور حدود 58 هزار نیرو در شهرداری روند برعکسی را طی می کند و مدیران جدید خود دست به استخدام و به کارگیری افرادی بدون طی روال قانونی می زنند.

در حالیکه خیابان بهشت در روزهای اخیر شاهد برگزای اعتراضات و تحصن هایی به خاطر تعدیل صدها تن از نیروهای قرادادی شهرداری در اواخر سال گذشته است، خبرها و گزارش هایی از ورود برخی از آقازاده ها و ژن های خوب به شهرداری منتشر می شود که با توصیه و طی روند غیرقانونی انجام شده است.

استخدام چند تن در  شهرداری تهران که با رتبه های بالای 17 و 18 در همان بدو مورد به کار گرفته شده بودند، چنان حاشیه ساز شد که واکنش محمدعلی افشانی، شهردار جدید تهران را برانگیخت و وی اعلام کرد:« همه استخدام ها باید ضابطه مند باشد و همه مطیع قوانین و ضوابط باشند.»

همچنین به کار گیری برخی نیروهای غیر متخصص در شهرداری منطقه 7 نیز حاشیه ساز شد چرا که این افراد بدون طی مراحل قانونی مشغول به کار شدند.

افشانی؛ شهردار جدید تهران نسبت به استخدام افراد واسبته به معاونین و مدیران و همچنین افراد وابسته به جریان اصلاح طلب  نیز ورود کرده و به صراحت به معاونان و مدیران شهرداری تاکید کرد که ژن های خوب هم باید بنا به تخصص و نیاز شهرداری و ضابطه مند استخدام شوند.

اما در یکی از معاونت کلیدی شهرداری تهران داماد یکی از معاونین شهرداری به کار گرفته شده و در دفتر معاونت مشغول به کار شده است. پیش از این نیز حضور فرزند مرتضی حاجی در موسسه همشهری خبرساز شده بود و انتقادات بسیاری را نسبت به این رویه و سهمیه بندی کردن استخدام ها و تقسیم پست های خوب در شهرداری میان آقازاده ها و ژن های خوب صورت گرفته بود.
کد مطلب: 70483
مرجع : فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای