جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۲۴
نتایج مطالعات جدید؛

افزایش سرطان های مرتبط با سبک زندگی در طول دهه گذشته

محققان هشدار می دهند در پی افزایش شیوع سرطان های مرتبط با سبک زندگی نظیر سرطان های ریه، کلورکتال (راست روده) و پوست، در طول دهه گذشته، ضرورت پیشگیری توجه خاصی را می طلبد.
۰
افزایش سرطان های مرتبط با سبک زندگی در طول دهه گذشته
مردم‌نيوز: دکتر «کریستینا فیتزماریک»، سرپرست تیم تحقیق از موسسه ارزیابی سلامت واشنگتن، در این باره می گوید: «اقدامات پیشگیرانه اساسی نظیر کنترل مصرف دخانیات، اصلاح رژیم غذایی، و کمپین های گسترده تر تشویق به سلامت باید در واکنش به این نرخ افزایش ناشی از سرطان های مرتبط با تغییر در سبک زندگی انجام شود.»

این مطالعه مربوط به بررسی داده های ۲۹ گروه سرطان از جمله سرطان های ریه، سینه، پروستات، پوست، کلورکتال، لوزالمعده، معده، کبد، و سایر گروه های سرطانی از سال ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۶ بوده که ۱۹۵ کشور را شامل می شود.

یافته ها نشان می دهد درحالیکه سرطان های مرتبط با سبک زندگی از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶ با افزایش جهانی همراه بودند، اما چندین سرطان ناشی از علل عفونت نظیر سرطان های دهانه رحم و معده، در طول مدت زمان مشابه کاهش یافته اند.

به گفته محققان، حصول اطمینان از دسترسی جهانی به مراقبت های بهداشتی و سلامت، پیش نیاز ضروری برای تشخیص زودهنگام و درمان سرطان است.
کد مطلب: 71497
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای