جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۷

مشاورران غیررسمی همراه ترامپ در دیدار با رهبر کره شمالی/خبری از جان بولتون نیست

رئیس جمهور آمریکا قصد دارد مشاوران سابق و غیررسمی کاخ سفید را در دیدار با رهبر کره شمالی به سنگاپور ببرد.
۰
مشاورران غیررسمی همراه ترامپ در دیدار با رهبر کره شمالی/خبری از جان بولتون نیست
مردم‌نيوز: به نقل از نیوزویک، شون هَنیتی مشاور غیررسمی ترامپ و سباستین گورکا مشاور سابق کاخ سفید،‌ رئیس جمهور آمریکا را در جریان مذاکره با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی همراهی خواهند کرد.
دیدار کیم-ترامپ قرار است سه شنبه 22 خرداد در سنگاپور برگزار شود و دو مشاور فوق قصد دارند نشست فوق را برای شبکه خبری فاکس نیوز پوشش دهند.
گورکا که اکنون برای فاکس نیوز تحلیل ارائه می‌دهد روز چهارشنبه اعلام کرد برای پوشش نشست سران کره و آمریکا به سنگاپور خواهد رفت. وی گفت: خوشحالم به شون هنیتی و تیمش می‌پیوندم. ما در سنگاپور برای فاکس نیوز گزارش تهیه می‌کنیم.
گورکا هشت ماه در سمت معاون دستیار ترامپ در کاخ سفید بود و آگوست 2017 استعفا کرد.
بر اساس گزارش "مجله نیویورک" هنیتی تقریبا هر روز با ترامپ صحبت می‌کند و ترامپ گاهی اوقات قبل از خواب به هنیتی تلفن می‌کند تا از استرسش کاسته شود.
برخی دستیاران کاخ سفید حتی هنیتی را "رئیس غیررسمی ستاد کارکنان کاخ سفید" توصیف می‌کنند. هنیتی بیش از 19 بار با ترامپ مصاحبه کرده است.
اما دیدار جمعه گذشته دونالد ترامپ با کیم یونگ چول معاون حزب کارگران کره شمالی در حالی در کاخ سفید برگزار شد که تنها مایک پامپئو وزیر خارجه ایالات متحده، وی را همراهی می‌کرد و جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید که افراطی‌ترین دیدگاه‌ها و مواضع علیه کره شمالی را دارد، در این ملاقات غائب بود.
در شرایطی که اظهارات قبلی بولتون درباره استفاده از مدل لیبی برای خلع سلاح کره شمالی با مخالفت و واکنش شدید مقام‌های رسمی پیونگ‌یانگ روبه‌رو شد، تأکید ترامپ برای برگزاری دیدار با کیم جونگ اون نشان می‌دهد که وی با اظهارات و مواضع بولتون مخالف است.
دو مقام آگاه آمریکایی نیز اعلام کرده‌اند که پامپئو به ترامپ گفته حضور بولتون در دیدار با کیم یونگ چول در کاخ سفید، غیرسازنده خواهد بود.
ترامپ پیش از این به خبرنگاران گفته بود دیدار با رهبر کره شمالی به منظور حصول توافق ممکن است به یک جلسه ختم نشود. در همین راستا کلیان کانوی مشاور کاخ سفید روز چهارشنبه گفت: ممکن است بیش از یک دیدار بیش از یک گفت‌وگو اتفاق بیافتد. رسیدن به توافق ممکن است به دو، سه چهار یا پنج نشست نیاز داشته باشد.
بلومبرگ به نقل از افراد مطلع در کاخ سفید نوشت اگر نشست سنگاپور به خوبی به پیش برود ترامپ، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی را به ویلای خود در "مار آ لاگو" در فلوریدا دعوت خواهد کرد. این نخستین سفر رهبر کره شمالی به آمریکا خواهد بود.
 
کد مطلب: 71500
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای