جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۰
با بیرو، رشید و‌ امیر در یک روز آفتابی

استرس و التهاب؛ سه آبی پوش در حوالی دریاچه قو (عکس)

سه دروازه بان تیم ملی در اردوی روسیه همچنان رقابت جذاب و سرنوشت ساز را پشت سر می گذراند.
۰
استرس و التهاب؛ سه آبی پوش در حوالی دریاچه قو (عکس)
مردم‌نيوز: اولین تصاویر ارسالی از روسیه از تمرین تیم ملی حکایت از این دارد که سه دروازه بان تیم ملی ایران دوشادوش هم به تمرین و بالابردن کیفیت کار برای آوردگاه نهایی مشغولند.
 
علیرضا بیرانوند، رشید مظاهری و امیر عابدزاده سه دروازه بان تیم ملی هستند که در یک ماه گذشته در رقابتی خاموش یکی از سخت ترین نبردها را تا سوت آغاز بازی ایران مقابل مراکش خواهند داشت.
 
باتوجه به سوابق سرمربی تیم ملی و باتوجه به این که هر سه این گلرها شانس دروازه بانی در تیم ملی را دارند، سعی و تلاشی که در روزهای باقی مانده تا جام جهانی از سوی این سه نفر در کارشان نمود پیدا کند، شانس آن ها را برای پوشیدن پیراهن شماره یک بالاتر خواهد برد.
 
نکته جالب فضای خوب بین گلرهای تیم کی روش است. اگر چه در قفس توری تنها یک گلر حق به میدان رفتن دارد و دو دروازه بان دیگر باید به تماشای او بنشینند.
 
تیم ملی ایران در 4 دوره گذشته جام جهانی، از 5 دروازه بان استفاده کرده است. ناصر حجازی، نیما نکیسا، احمدرضا عابدزاده، ابراهیم میرزاپور و علیرضا حقیقی 5 دروازه بانی هستند که در 4 دوره قبلی، به میدان رفته اند و جالب این که احمدرضا عابدزاده در این بین با 2 حضور کمتر از بقیه به میدان رفته است.
 
از بین دروازه بانان سابق تیم ملی حضور علیرضا حقیقی و البته نیما نکیسا که به دلیل مصدومیت عابدزاده در بازی مقابل یوگسلاوی در جام 98 به میدان رفت، شگفت انگیزتر از سایر دوره ها بوده که شماره یک تیم ملی پیش از آغاز تیم ملی مشخص بوده است.
 
این که ایران در پنجمین دوره حضور خود در جام جهانی در خط دروازه هوادارانش را بهت زده می کند یا نه هنوز مشخص نیست. با این حال تا پیش از آغاز رقابت ها این علیرضا بیرانوند است که عنوان گلر شماره یک تیم ملی را در اختیار دارد. با این حال شماره یک واقعی کسی است که کی روش او در بازی مراکش به زمین بفرستد.
 
یکی از همین سه دروازه بانی که پیراهنشان امید بخش و صد البته تماشای رقابتشان جذاب اما استرس زا است.
 
عکس از امیرحسین خیرخواه
 

 

 
کد مطلب: 71517
مرجع : ورزش سه
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای