شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۵
وال استریت ژورنال:

عربستان سعودی پیش از نشست اوپک میزان نفت تولیدی خود را افزایش داد

نشریه آمریکایی وال استریت ژورنال گزارش داد که عربستان سعودی پیش از نشست روز ۲۲ ژوئن(یکم تیر) اوپک، افزایش تولید نفت خام خود را آغاز کرده است.
۰
عربستان سعودی پیش از نشست اوپک میزان نفت تولیدی خود را افزایش داد
مردم‌نيوز: وال استریت گزارش داد که عربستان سعودی پیش از نشست روز ۲۲ ژوئن اوپک، افزایش تولید نفت خام خود را آغاز کرده است.
این اقدام پیش از آن صورت می‌گیرد که روز ۲۲ ژوئن قرار است اعضای اوپک نشستی را برگزار و درباره میزان سطح عرضه نفت خام گفتگو کنند.
وال استریت ژورنال می‌نویسد: عربستان سعودی بعد از ۲ سال کاهش عرضه، افزایش تولید نفت خود را آغاز کرده و این اقدامی است که ریاض را فراتر از سایر تولید کنندگان نفت اوپک پیش برده و گمان می‌رود که نوعی زیاده روی است.
در ادامه این گزارش آمده است: این میزان افزایش نسبت به کل میزان تولیدی عربستان حجم بالایی نیست، اما این حرکت عربستان یک تخطی از ائتلافی است که بزرگترین تولیده کننده‌های نفت داشته اند و سبب شده که اکنون یک حجم تولیدی عظیم را نسبت به دو سال گذشته داشته باشد.
ماه گذشته، وزیر نفت عربستان سعودی گفت که این کشور قصد دارد میزان سطح تولید نفت خام خود را مورد بازنگری قرار دهد عربستان سعودی از اعضای سازمان اوپک مانند روسیه و تعداد دیگری که از جمله تولیدکنندگان بزرگ در سال ۲۰۱۶ توافق کردند تا سطح تولید نفت خام را با هدف تثبیت بازار جهانی نفت کاهش دهند.
با بازگشت قیمت نفت به ۸۰ دلار به ازای هر بشکه، مصرف کنندگان بزرگی مانند آمریکا از تأثیر احتمالی این امر بر اقتصاد خود ابراز نگرانی کرده و این نگرانی هم وجود دارد که با کاهش عرضه نفت خام ونزوئلا و بازگشت تحریم‌های ایران بهای نفت به سرعت افزایش پیدا کند.
اوپک اعلام کرده که این نگرانی‌ها را مد نظر قرار خواهد داد، اما سؤال بر سر این است که چه میزان کاهش عرضه در دستور کار خواهد بود.
وال استریت به نقل از یک مقام عربستان سعودی گزارش داد که این اقدام نگرانی‌ها درباره کاهش احتمالی عرضه در پی اعمال تحریم‌های آمریکا را از ابین خواهد برد.
روز پنجشنبه گذشته رویترز گزارش داد که یک روز پیش از اعلام تصمیم ترامپ برای خروج از برجام، یک مقام آمریکایی در گفتگو با ولیعهد عربستان سعودی اطمینان یافته که این کشور کسری احتمالی ناشی از کاهش عرضه نفت ایران را جبران خواهد کرد.
 
کد مطلب: 71618
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای