يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۰

ماکرون تنش با آمریکا را با فشردن دست ترامپ نشان داد+تصاویر

رئیس جمهور فرانسه هنگام دست دادن با همتای آمریکایی خود در اجلاس گروه ۷ چنان فشاری وارد کرد که اثر انگشتش روی دست ترامپ ماند و سوژه رسانه‌ها شد.
۰
ماکرون تنش با آمریکا را با فشردن دست ترامپ نشان داد+تصاویر
مردم‌نيوز: به نقل از یورونیوز، دونالد ترامپ و امانوئل ماکرون روز جمعه در کانادا در حاشیۀ نشست گروه 7 دیداری دوجانبه داشتند؛ آنهم در حالی که تنش میان دو کشور به دلیل تعرفه‌های فولاد و آلومینیوم افزایش یافته بود.
قرار بود دو رئیس‌جمهور بامداد جمعه با یکدیگر دیدار کنند اما آقای ترامپ با بیش از یک ساعت تاخیر واشنگتن را به مقصد کانادا ترک کرد و به این ترتیب نشست این دو نیز پایان روز برگزار شد.

هنگامیکه آنها سرانجام در پایان روز به دیدار هم رفتند، ماکرون با چنان قدرتی دست رئیس‌جمهور آمریکا را فشرد که پس از رها کردن آن، اثر انگشتانش روی دست دونالد ترامپ باقی ماند.
ترامپ و ماکرون پیش از این رابطه‌ای نزدیک با یکدیگر داشتند. دونالد ترامپ در رژه نظامی جشن‌های روز ملی فرانسه در پاریس شرکت کرده بود و همتای فرانسوی او نیز در ماه آوریل دیداری رسمی از واشنگتن داشت. اما موضوعاتی مانند خروج آمریکا از برجام که تاثیر قابل توجهی بر فعالیتهای اقتصادی فرانسه در ایران داشت و سپس تحمیل تعرفه‌های جدید برای واردات فولاد و آلومینیوم روابط دو رئیس جمهور را تیره کرد.
 
کد مطلب: 71758
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای