دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۰
نکات مهم بازی دوستانه مراکش و استونی؛

پالس های مثبت مراکش به ایران و کی‌روش

تیم ملی مراکش در آخرین بازی دوستانه خود قبل از رقابت های جام جهانی نقاط قوت و ضعف مختلفی از خود نشان داد.
۰
پالس های مثبت مراکش به ایران و کی‌روش
مردم‌نيوز: در حالی که آخر هفته جاری رقابت های جام جهانی 2018 آغاز می شود، تیم های مختلف آخرین مراحل آماده سازی خود را پشت سر می گذارند. تیم ملی فوتبال مراکش، اولین و  مهم ترین حریف ایران در گروه B جام جهانی دیشب آخرین بازی دوستانه خود قبل از این رقابت ها را در مقابل تیم ملی استونی برگزار کرد.
 
مراکشی ها با پیروزی دیشب مقابل این حریف نه چندان قوی، به آمار نباختن یک ساله خود تداوم بخشید و با رکوردی خوب آماده جام جهانی شد.
 
اما بازی دیشب شیرهای اطلس مقابل استونی حاوی نکاتی بود که ضعف ها و قوت های این تیم را تا حدود زیادی نشان داد. در این بازی هروه رنار در نیمه اول ترکیب اصلی خود را به زمین فرستاد و در نیمه دوم تغییرات زیادی در نفرات تیم خود به وجود آورد. عملکرد شاگردان او در 45 دقیقه اول خوب و قابل قبول بود ولی با تعویض های پرتعداد، از کیفیت بازی آنها کاسته شد.
 
-  پرس شدید مهاجمان
دیشب یکی از نکاتی که در بازی مراکشی ها دیده می شد، حضور پرتعداد مهاجمان این تیم در زمین استونی بود. ایوب الکعبی، حکیم زیاش، امین حارث و یونس بلهندا که چهار بازیکن تهاجمی مراکش بودند، بارها روی مدافعان تیم استونی فشار آوردند و با پرسینگ شدید، چندین توپگیری مفید انجام دادند که باعث ایجاد موقعیت گلزنی شد.
 
-  پاس های بلند عمقی
حضور 3 بازیکن تکنیکی در پشت خط حمله مراکش یعنی زیاش، بلهندا و حارث، این تیم را بارها در نیمه زمین استونی صاحب توپ کرد. این بازیکنان وقتی پشت محوطه حریف توپ را نگه می داشتند، چند بازیکن دیگر مراکش از عمق نفوذ می کردند و پاس های عمقی بلند از روی سر مدافعان مورد استفاده قرار می گرفت. گل سوم مراکش هم از روی همین حرکت به دست آمد.
 
-  جواهری در میانه زمین
با وجود اینکه نیروهای تهاجمی مراکش و بازیکنان نامداری مثل بن عطیه و اشرف حکیمی بیشتر در رسانه ها معرفی شده اند، اما در ترکیب مراکش یک ستاره در میانه زمین حضور دارد که دیشب هم بسیار خوب بازی کرد. کریم الاحمدی، هافبک 33 ساله تیم فاینورد هلند، شب گذشته یکی از بهترین بازیکنان مراکش بود. او به عنوان یک هافبک مرکزی هم در کارهای دفاعی عملکرد خوبی داشت و هم پایه گذار حملات تیمش بود. در زمینه پرسینگ هم الاحمدی یکی از بهترین ها بود و با بازیخوانی فوق العاده، چندین بار تا نزدیکی خط دفاع استونی جلو رفت و توپ های بازیکنان حریف را قطع کرد.
 

 
-  قوت حمله، مثل ضعف دفاع
همانطور که مهاجمان مراکش با پرسینگ شدید خط دفاع استونی را تحت فشار گذاشتند و بارها توپگیری و خلق موقعیت کردند، در سمت مقابل وقتی چند بار همین کار از سوی مهاجمان استونی انجام شد، خط دفاع مراکش از خود ضعف نشان داد. بازیکنان دفاعی این تیم با کوچکترین فشاری که وارد می شد، قافیه را می باختند و پاس های اشتباه می دادند. بازیکنان هوشیار ایران در فاز تهاجمی حتما می توانند به بهترین شکل از این نقطه ضعف حریف استفاده کنند.
 
-  متزلزل روی ارسال های هوایی
علاوه بر بحث پرسینگ، سانترهای تیم استونی هم در محوطه جریمه مراکش خطرساز می شد. خط دفاع این تیم با هر سانتر و ضربه کاشته هوایی، متزلزل عمل می کرد و به شدت فضای به هم ریخته ای درون محوطه ایجاد می شد که این هم برای حریفان بعدی مراکش از جمله ایران اتفاق بسیار خوبی است.
 
-  ستاره خط دفاع؛ دور از انتظار
مهم ترین بازیکن مراکش در فاز دفاع و کاپیتان این تیم، در بازی دیشب عملکرد خوبی نداشت. مهدی بن عطیه در قلب دفاع تیم مراکش چند توپ لو داد که توسط هم تیمی هایش جمع شد. او بر خلاف انتظار، نمایش ضعیفی از خود در آخرین بازی قبل از جام جهانی به جا گذاشت.
 
- تغییر سیستم، پیام رنار به کی روش
در نیمه دوم رنار تغییرات زیادی در تیمش به وجود آورد. او در دقایقی از بازی هر 4 مهاجم تیمش یعنی الکعبی، بوهدوز، بوطیب و النصیری را در زمین داشت و به صورت همزمان از آنها استفاده کرد. همچنین بازی 3 دفاعه در بخشی از نیمه دوم در دستور کار شاگران رنار بود. او که اعلام کرده بود بر خلاف ایران، ترکیب و سیستم تیمش مشخص است، دیشب با این تغییرات پیغامی را برای کارلوس کی روش فرستاد که ممکن است مقابل ایران هم از ترکیب جدیدی استفاده کند.
کد مطلب: 71830
مرجع : ورزش سه
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای