يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۰

پوتین به ترامپ امید دارد

ولادیمیر پوتین اظهار امیدواری کرد دونالد ترامپ به وعده‌هایش پیش از انتخاب به عنوان رئیس جمهوری آمریکا، عمل کند.
۰
پوتین به ترامپ امید دارد
مردم‌نيوز: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه که برای شرکت در اجلاس شانگهای به چین رفته است، امروز (شنبه) گفت، امیدوار است دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به قول‌هایش پیش از انتخابات عمل کند و از جمله از طریق دیدارهای دوجانبه درصدد بهبود رابطه با روسیه بر آید.

پوتین هم‌چنین گفت: روسیه آماده بهبود روابط با آمریکا از جمله از طریق نشست‌های شخصی است. امیدورام بهبود روابط شکل بگیرد. فکر می‌کنم توپ در زمین آمریکا است.

وی افزود: ما می‌توانیم به طور متفاوت تصمیم‌هایی را که از سوی آمریکا اتخاذ می‌شود از جمله تصمیم‌های رئیس‌جمهور این کشور را ارزیابی کنیم. آنها را می‌توان نقد کرد البته خیلی چیزهای بیشتر هستند که باید نقد بشوند اما یک چیز را من قبلا هم گفتم، ترامپ به وعده‌هایش در زمان تبلیغات انتخاباتی عمل می‌کند و یکی از وعده‌هایش بهبود روابط آمریکا – روسیه است. من امیدوارم که این وعده نیز عملی شود.

او اظهار کرد: روابط میان رهبران کشورها باید متمدانه باشد. روسیه آماده بهبود و توسعه روابط با آمریکا از جمله از طریق دیدارهای شخصی است.

پوتین تاکید کرد: تجربه من با رئیس‌جمهور آمریکا نشان می‌دهد به رغم این حقیقت که اقدامات او اغلب قابل انتقاد هستند به ویژه اقدامات اخیر از جمله در حوزه بین‌المللی و اقتصاد اما او یک فرد منطقی است و می‌داند چطور به استدلال‌ها گوش و پاسخ بدهد. همه اینها باعث می‌شود که من اعتقاد داشته باشم که چنین گفت‌وگویی می‌تواند سازنده باشد.

رئیس‌جمهور روسیه اظهار کرد: ترامپ یک شنونده خوب است و با در نظر گرفتن نظر دیگران واکنش نشان می‌دهد.

به گفته پوتین او مشتاق به دیدار با رئیس‌جمهور آمریکا است چراکه گفت‌وگو می‌تواند سازنده باشد.
کد مطلب: 71848
مرجع : ایسنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای