دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۵

تا زمانی که سوریه به کمک مستشاری ایران نیاز داشته باشد در این کشور می‌مانیم

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل گفت: ایران تا زمانی که حکومت سوریه تصمیم داشته باشد از کمک مستشاری ما استفاده کند با قدرت در سوریه می‌ماند.
۰
تا زمانی که سوریه به کمک مستشاری ایران نیاز داشته باشد در این کشور می‌مانیم
مردم‌نيوز: حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل در حاشیه اولین سالگرد شهدای مجلس در حادثه تروریستی داعش در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مهمترین اقدامات دوگانه در مبارزه با تروریست‌ها چیست، گفت: مهمترین دلیل دروغ در مبارزه با تروریست و داعش این است که آمریکایی‌ها خود در کنار داعش و از حامیان تروریسم هستند.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها تماما برای تحقق اهداف خود از تروریسم حمایت می‌کنند و تنها ایران، حزب‌الله لبنان و محور مقاومت در منطقه و همچنین روسیه در سال‌های اخیر به طور جدی با تروریسم در سوریه مبارزه کرده و کمک می‌کنند.

امیر عبداللهیان تأکید کرد: ما شاهدیم که ترامپ رئیس جمهور آمریکا در استراتژی خود اعلام کرد که ما داعش را در سوریه و عراق از بین برده‌ایم و این تعارضی‌ است که وجود دارد.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل تصریح کرد: مراسم امروز و حضور شهدای مدافع حرم و حادثه تروریستی در مجلس و همچنین اقداماتی که مدافعان حرم انجام دادند، در اصل نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران به صورت متعهدانه در کنار ارتش عراق و سوریه نقش مهمی را در مبارزه با تروریسم برعهده گرفته است و دنیا باید قدردان ایران و محور مقاومت باشد که تهدید تروریستی داعش را از سر منطقه دور کرده است.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا مقاومت ما در سوریه به اتمام رسیده است یا خیر، گفت: تا زمانی که حکومت سوریه تصمیم داشته باشد که از کمک مستشاری جمهوری اسلامی ایران استفاده کند، ما با قدرت در سوریه می‌مانیم. حتی اگر لازم باشد در هر منطقه‌ای از سوریه به درخواست دولت این کشور عملیاتی را علیه تروریسم سازماندهی کنیم، این اقدام با قدرت انجام می‌شود.
کد مطلب: 71876
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای