دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۰

واکنش مرکل به عدم تایید بیانیه G7 توسط ترامپ

صدراعظم آلمان در گفت‌وگو با یک شبکه تلویزیونی این کشور با انتقاد از مواضع رئیس‌جمهور آمریکا در قالب گروه 7 گفت که اروپا به مقابله به مثل علیه واشنگتن ادامه می‌دهد.
۰
واکنش مرکل به عدم تایید بیانیه G7 توسط ترامپ
مردم‌نيوز: «آنگلا مرکل»‌صدراعظم آلمان اعلام کرد که از پیشنهاد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر پیوستن مجدد روسیه به گروه ۷ استقبال نمی‌کند.
وی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی ARD گفت: «من نمی‌توانم با پرداختن به جزئیات پاسخ دهم...البته ما از او (ترامپ) خواستیم اما پاسخی که داد، متقاعد کننده نبود.» مرکل همچنین تاکید کرد که رئیس جمهور آمریکا گفت که روسیه نقش مهمی در ارتباط با جنگ و صلح ایفا می‌کند که البته قطعا همینطور است چرا که کشورهای عضو گروه ۷ را کشورهایی با ارزش‌های مشترک تشکیل می‌دهند.

مرکل همچنین در انتقاد شدید از موضع ترامپ در توئیتر مبنی بر تائید نکردن بیانیه گروه ۷ گفت که این کار، اقدامی حقیر و بی‌ارزش است و اتحادیه اروپا به تدابیری به منظور مقابله به مثل در زمینه اعمال تعرفه‌های آمریکا ادامه می‌دهد. مرکل گفت: «ما نمی‌گذاریم که بار دیگر آسیب ببینیم. به جای این، مقابله به مثل می‌کنیم.»
در حالی که هنوز ساعاتی از نشست خبری «جاستین ترودو» نخست‌وزیر کانادا درباره امضا شدن بیانیه پایانی نشست گروه ۷ از سوی تمام اعضا نگذشته بود، ترامپ در توئیتر خود اظهارات ترودو را اشتباه خوانده و خود او را فردی «ضعیف و غیرقابل اعتماد» در مذاکرات نشست گروه ۷ در کانادا توصیف کرد. صدراعظم آلمان  در برابر چنین موضوعی از جانب واشنگتن اعلام کرده که کشورش به این بیانیه که قانونی است متعهد است.
انتظار می‌رود که اتحادیه اروپا روز اول ماه جولای (۱۰ تیرماه) به اقدامات آمریکا واکنش نشان دهد.
مرکل در عین حال اعلام کرد که همچنان به مذاکره و کار با رئیس‌جمهور آمریکا ادامه خواهد داد چرا که هنوز دلایل خوبی برای مبارزه به منظور (حفظ) روابط فراآتلانتیک وجود دارد و تنش در زمینه تعرفه ها میان اروپا و آمریکا به معنای پایان مشارکت نیست.
سران آلمان و آمریکا ماه آینده در قالب نشست سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در بروکسل دیدار خواهند داشت.
منبع: فارس
کد مطلب: 71985
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای