دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۰

عملکرد بد بانک مرکزی در اصلاح ساختار نظام بانکی/ چرا نرخ سود دوباره افزایش یافت؟

رییس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران گفت: نظام بانکی کشور فاسد است و تا زمانی که بانک مرکزی سیستم را درست نکند، نرخ سود پایین نمی‌آید.
۰
عملکرد بد بانک مرکزی در اصلاح ساختار نظام بانکی/ چرا نرخ سود دوباره افزایش یافت؟
مردم‌نيوز: مهدی پورقاضی در گفت‌وگو با افکارنیوز درباره وضعیت سیستم بانکی اظهار داشت: بانک مرکزی در اصلاح ساختار سیستم بانکی بسیار کند و بد عمل کرده است، به این دلیل مجبور شده که نرخ بهره سپرده‌ها را بالا ببرد.

وی افزود: با این نرخ بهره سرمایه‌گذاری سمت کار تولیدی نمی‌رود، باید این نرخ حتما پایین بیاید، اما در شرایط فعلی که برخی بانک‌ها نرخ بهره بالا می‌دهند، این کار امکان‌پذیر نیست.

رییس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران تصریح کرد: تعدادی از بانک‌ها و موسسات مالی پول مردم را پس ندادند. نظام بانکی کشور فاسد است و تا زمانی که بانک مرکزی سیستم را درست نکند، نرخ پایین نمی‌آید.

پورقاضی با بیان این‌که با این نرخ سرمایه‌گذاری سخت است، درباره روند پرداخت تسهیلات عنوان کرد: قول دادند که تسهیلات را افزایش دهند، به همین ترتیب فکر می‌کنم رقمی افزایشی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: دو مصوبه در این باره وجود دارد که امیدوار هستیم این اتفاق رخ دهد. به همین ترتیب نرخ پرداخت تسهیلاتروندی افزایشی خواهد داشت.
کد مطلب: 72077
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای