دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۵

شبکه العالم تاریخچه معروفترین بازار عراق را بررسی می‌کند

تاریخچه معروفترین بازار عراق بر روی میز بررسی شبکه العالم و ۲۴ قاری برتر مسابقه بین‌المللی قرآن کریم شبکه الکوثر در مرحله نیمه نهایی با هم رقابت می‌کنند.
۰
شبکه العالم تاریخچه معروفترین بازار عراق را بررسی می‌کند
مردم‌نيوز: موقعیت و اهمیت بازار معروف سوق الشورجه در عراق و چگونگی معاملات اقتصادی آن، موضوع برنامه "محطات عراقیه" است. برنامه محطات عراقیه این هفته به بازار معروف بغداد به نام سوق الشورجه می‌پردازد. این برنامه توسط دفتر العالم در بغداد تهیه شده و تاریخچه این بازار، موقعیت و اهمیت آن، صنایع دستی مشغول به کار در آن را به نمایش گذاشته و در این خصوص با کارشناسان نیز گفتگو کرده است.

گفتنی است، برنامه محطات عراقیه سه شنبه بیست و دوم خرداد ساعت 22 از شبکه العالم پخش می‌شود.

مفازا بزرگترین مسابقه قرآنی شبکه الکوثر به مرحله نیمه نهایی رسید

در یازدهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم ، پس از رقابت تنگاتنگ 113 قاری از 20 کشور جهان، 24 قاری از هفت کشور به مرحله نیمه نهایی این مسابقه راه یافتند. در مرحله مقدماتی این مسابقه قاریانی از کشورهای ایران، آلمان، افغانستان، عراق، مصر، لبنان، موریتانی،نروژ، الجزائر، استرالیا، مراکش، پاکستان، فرانسه، سوئد، هلند، سوریه، امارات، عمان، ترکیه و بحرین با یکدیگر به رقابت پرداختند.داوری مرحله مقدماتی این مسابقه را داوران برتری از جهان اسلام از جمله عادل محمود خلیل از لبنان، دکتر طه محمد عبدالوهاب از مصر، رضوان محمد خیر درویش، شیخ محمد عارف العسلی از سوریه و سیدمهدی سیف از ایران برعهده داشتند. در مرحله نیمه نهایی 24 قاری منتخب سه دوره با یکدیگر به رقابت می‌پردازند و داورانی از مصر، ایران، عراق و سوریه با حضور در استودیوی برنامه به داوری این مرحله خواهند پرداخت. از وجه تمایز این دوره با دوره‌های قبل می‌توان به فراهم شدن امکان اجرای تصویری قاریان قرائت ها، تغییرات در گرافیک و فرم اجرای برنامه و داوری اشاره کرد. مسابقۀ قرآنی «إِنَّ لِلْمُتَّقِینَ مَفَازًا» بزرگترین و نخستین مسابقات زندۀ تلویزیونی قرآنی جهان اسلام و از ابتکارات شبکه جهانی الکوثر است که مورد استقبال فراوان علاقه‌مندان به قرآن در جهان عرب و جهان اسلام قرار گرفته است.

گفتنی است، مسابقه قرآنی تلویزیونی "ان للمتقین مفازا" در ماه مبارک رمضان، هر شب ساعت 23:30 از شبکه جهانی الکوثر پخش می‌شود.

انتهای پیام/
کد مطلب: 72102
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای