سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۰

1+1 نقل و انتقال در انتظار پرسپولیس

با تمدید قرارداد کمال کامیابی نیا اکنون سرخپوشان تنها یک جای خالی دیگر برای فصل هجدهم در لیست خود دارند.
۰
1+1 نقل و انتقال در انتظار پرسپولیس
مردم‌نيوز: در نقل و انتقالات تابستانی سرخپوشان علیرغم محرومیت تا اینجا سه بازیکن خود را از دست داده‌اند و این در حالی است که مهدی شیری و مهدی شریفی را به لیست خود اضافه کرده‌اند.
در لیست پرسپولیس برای فصل هجدهم تا این لحظه علیرضا بیرانوند، بوژیدار رادوشوویچ، محمد انصاری، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل زاده، حسین ماهینی، مهدی شیری، شایان مصلح، احسان علوان زاده، سیامک نعمتی، امید عالیشاه، احمد نوراللهی، محسن ربیع خواه، کمال کامیابی نیا، علی علیپور، آدام همتی و گادوین منشا قرار دارند تا جمع این نفرات به 17 نفر برسد.
در چنین شرایطی پرسپولیس تنها یک جای خالی دیگر برای حضور در نقل و انتقالات و جذب بازیکن بالای 23 سال در لیست خود دارد. این جای خالی البته گفته می‌شود برای سروش رفیعی رزرو شده است و شماره هفت سابق سرخپوشان با توجه به شرایط موجود به دنبال این است تا به راه حل مناسبی برای بازگشت به این تیم دست یابد.
سروش که تیم‌های تراکتورسازی و سپاهان را مصرانه به دنبال خود می‌بیند، به دنبال این است تا با توجه به محرومیت نقل و انتقالاتی این تیم در تیمی فعالیت کند که بتواند نیم فصل مجوز بازگشت به سرخپوشان را دریافت کند. شرایطی که مورد قبول دو تیم فعلی قرار نگرفته و تراکتور و سپاهان نمی‌خواهند یکی از ارزشمندترین بازیکنان نقل و انتقالات تابستانی را تنها یک نیم فصل در جمع خود داشته باشند. اتفاقی که باعث شده تا سروش تا این لحظه پاسخی به درخواست مذاکره این دو تیم ندهد.
پرسپولیس که با تمدید قرارداد با کمال کامیابی نیا اکنون یک جای خالی دیگر در لیست خود دارد و اگر وحید امیری را نیز دیگر بازیکن جداشده‌ی احتمالی این تیم بدانیم آنها سه سهمیه برای حضور در نقل و انتقالات زمستانی در لیست خود دارند.
دیگر پست مدنظر سرخپوشان برای حضور در نقل و انتقالات دفاع میانی است. جایی که این تیم در حال حاضر تنها شجاع خلیل زاده و سیدجلال حسینی را در ترکیب دارد و پیش از این به دنبال جذب محمد دانشگر بود اما آبی‌ها با توجه به محرومیت این تیم، توانستند این مدافع را به اردوگاه خود بکشانند.
جذب بازیکن بعدی برای نقل و انتقالات بستگی به شرایط وحید امیری دارد. در صورتی که این بازیکن در جمع سرخپوشان به کار خود ادامه دهد، باشگاه به سراغ جذب مهاجم خواهد رفت و از امید عالیشاه به جای شماره 19 خود سود خواهد برد. پرسپولیس که فصل گذشته را تنها با دو مهاجم (علی علیپور و گادوین منشا) پشت سر گذاشت و البته سیامک نعمتی در هفته های پایانی فصل نیز به این جمع اضافه شد اما برانکو نمی‌خواهد تمام بار هجومی و گلزنی تیمش روی دوش علی علیپور بیفتد و به همین منظور برنامه بازسازی تیمش در نقل و انتقالات را روی جذب یک مهاجم قرار داده است. با توجه به بازار ارز و گرانی دلار اما بعید است سرخ‌ها به سراغ گزینه خارجی بروند. با این حال نبود بازیکن داخلی با معیارهای پرسپولیس نیز باعث می‌شود تا آنها برای جذب مهاجم داخلی با چالش مواجه باشند. جذب مهدی شریفی نیز به همین منظور صورت گرفت؛ جایی که هیچ مهاجم قابل توجهی برای حضور در جمع سرخپوشان وجود نداشت و آنها مجبور به عقد قرارداد با دم دستی‌ترین گزینه برای حضور در این تیم شدند. جدی‌ترین گزینه آنها مرتضی تبریزی بود که قراردادش را به مدت یک فصل دیگر با ذوب آهن تمدید کرده است.
با توجه به این اتفاقات و اولین موفقیت باشگاه برای تمدید قرارداد با کمال کامیابی نیا، تک سهمیه باقیمانده دیگر همانطور که گفته شد باید در شرایطی سنجیده شود که نیازهای این تیم به یک مدافع میانی، یک هافبک که احتمالا سروش رفیعی خواهد بود و در نهایت یک مهاجم را برطرف کند و باید دید در میان حضور عجیب باشگاه در نقل و انتقالات باید منتظر نام کدام بازیکن دیگر برای عقد قرارداد با این تیم ماند.
البته باشگاه به دنبال این است تا در صورتی که با بازیکنان زیر 23 سال مناسبی که مدنظرش است (مهدی ترابی یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های آنهاست) به توافق دست نیابد از بین دو بازیکنی که به تازگی رده سنی زیر 23 را در این تیم پشت سر گذاشته‌اند برای جدایی در نیم فصل به توافق دست یابد. عملکرد احسان علوان زاده و آدام همتی که هر دو رده سنی زیر 23 سال را پشت سر گذاشته‌اند در نیم فصل هجدهم تاثیرگذار خواهد بود و در صورتی که آنها موفق به جلب رضایت برانکو نشوند جایگاه خود را به ستاره تازه وارد دیگری خواهند داد.
کد مطلب: 72192
مرجع : ورزش سه
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای