چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۵
راه‌های تشخیص یک هلوی خوشمزه و شیرین

چگونه هلوی خوب و رسیده بخریم؟

خرید هلوی خوب و رسیده کار سختی نیست. توجه به مشخصات ظاهری مثل رنگ، بو، عطر و ظاهر این میوه می تواند ما را در خرید یک هلوی خوشمزه، شیرین، رسیده و سرشار از ویتامین کمک کند.
۰
چگونه هلوی خوب و رسیده بخریم؟
مردم‌نيوز: هلو یک میوه خوشمزه و سرشار از ویتامین است که این روزها در بازار یافت می‌شود. اما چطور می‌توان هلوی شیرین، رسیده را تشخیص داد؟ رنگ، عطر، بو و ظاهر هلو به شما برای یک انتخاب خوب کمک خواهد کرد. در ادامه توضیحاتی در این باره بخوانید.

فشارش دهید، ولی نه زیاد

از کجا می‌فهمید هلویی که دارید می‌خرید هلوی خوبی است؟ اگر از حس‌های‌تان استفاده کنید، فهمیدنش کار سختی نیست. سه نکته است که باید موقع خرید هلو به آن دقت کنید تا بتوانید هلویی که به‌اندازه‌ی کافی رسیده است بخرید. این سه نکته عبارت‌اند از رنگ، بافت، و بو. دقت به این نکات شاید فقط ۵ ثانیه وقت بگیرد، ولی قطعاً ارزشش را دارد، چون با این کار هلویی خوب و رسیده و آب‌دار می‌خرید.

رنگ

با اینکه صدها نوع هلو وجود دارد، اما بیشتر هلوهایی که در مغازه‌ی میوه‌فروشی می‌بینید گوشت زرد یا سفیدی دارند. انواع و اقسام دیگر هلوها هم هستند که برای اینکه بفهمید رسیده‌اند یا نه باید از باغ‌دار یا فروشنده‌ی مورد اعتمادی رمزوراز رسیده‌بودن‌شان را بپرسید. اما، به‌هرحال، وقتی پا به مغازه می‌گذارید اولین نکته‌ای که باید به آن دقت کنید رنگ میوه است.

هم برای هلوهای سفید و هم برای هلوهای زرد، خطوط زیر پوست تیره‌تر میوه باید کاملاً زرد یا سفید باشند (البته این رنگ بیشتر کرمی است تا سفید). اگر این خطوط هنوز سبز هستند، معلوم می‌شود هلو را قبل از رسیدن کنده‌اند. این هلو را برندارید. اگر رنگش درست بود، گام بعدی را بردارید.

بافت

هلو را در دست‌تان بگیرید و به‌آرامی، واقعاً خیلی آرام، فشار دهید تا سفتی‌اش را متوجه شوید. اگر خیلی سفت بود، یعنی که برای خوردنش باید چند روز دیگر صبر کنید. البته هلو حتی وقتی از درخت هم کنده شده می‌تواند برسد، بنابراین اگر می‌خواهید برای چند روز بعدتان میوه بخرید، می‌توانید همین هلوهای سفت را انتخاب کنید.

اگر حسی که فشاردادن هلو می‌داد شبیه حس فشاردادن توپ تنیس بود، یعنی که هلو رسیده است و می‌توانید آن را همین امروز، یا نهایتاً تا یکی دو روز دیگر، بخورید. اگر وارفته و شل است، دیگر از وقت خوردنش گذشته است. البته این به این معنا نیست که این هلو دیگر فایده‌ای ندارد و باید دورش انداخت. با هلوی شل می‌شود مربا درست کرد، و نکته‌ی دیگر این است که این هلوها قیمت کمتری از هلوهای رسیده دارند.

بو

آخرین نکته‌ای که باید قبل از خرید هلو آن را بررسی کنید بوی هلو است. هلوی رسیده باید عطر داشته باشد. هلوهای سفت‌تر کمتر بو دارند، اما به‌هرحال بوی هلو دارند. در طی چند روز، این بو زیادتر می‌شود. اگر هلو بو نمی‌دهد، یا بوی نم یا بوی بدی می‌دهد، سراغ هلوی دیگری بروید.
کد مطلب: 72323
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای