چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۰

اسامی هیأت رئیسه جدید کمیسیون‌های مجلس

انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی برگزار شد که بر این اساس اعضای هیأت رئیسه این کمیسیون‌های انتخاب شدند.
۰
اسامی هیأت رئیسه جدید کمیسیون‌های مجلس
مردم‌نيوز:  برگزاری انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون‌های پارلمان در اجلاسیه سوم مجلس دهم شورای اسلامی در دستور کار نشست کمیسیون‌ها قرار داشت.

اعضای هیأت رئیسه کمیسیون‌های  پارلمان با حداکثر آراء نمایندگان و اعضای کمیسیون‌ها انتخاب شدند.

اسامی اعضای هیأت رئیسه کمیسیون‌های مجلس به شرح ذیل است:

*کمیسیون عمران:
رئیس: محمدرضا رضایی کوچی (فراکسیون نمایندگان ولایی)
نایب رئیس اول: سیدابوالفضل موسوی بیوکی
نایب رئیس دوم: سید احسن علوی
دبیر اول : حسین نیازآذری
دبیر دوم: علیم یارمحمدی
سخنگو: صدیف بدری

*کمیسیون اقتصادی:
رئیس: محمدرضا پورابراهیمی (فراکسیون نمایندگان ولایی)
نایب رئیس اول: حسن حسینی شاهرودی
نایب رئیس دوم: روح‌الله شریف‌پور
دبیر اول : سید تقی کبیری 
دبیر دوم: معصومه آقاپورعلیشاهی
سخنگو: زهرا سعیدی مبارکه

*کمیسیون برنامه و بودجه:
رئیس: غلامرضا تاجگردون (فراکسیون امید)
نایب رئیس اول: هادی قوامی
نایب رئیس دوم: جهانبخش محبی‌نیا
دبیر اول : محسن بیگلری
دبیر دوم: علی کاظمی
سخنگو: محمدمهدی مفتح

*کمیسیون امور شوراها:
رئیس: محمدجواد کولیوند (فراکسیون نمایندگان ولایی)
نایب رئیس اول: امیر خجسته
نایب رئیس دوم: سیدحمیدرضا کاظمی
دبیر اول : پروانه مافی
دبیر دوم: سهراب گیلانی
سخنگو: اصغر سلیمی

*کمیسیون حقوقی و قضایی:
رئیس: الهیار ملکشاهی (فراکسیون نمایندگان ولایی)
نایب رئیس اول: یحیی کمالی‌پور
نایب رئیس دوم: محمد کاظمی
دبیر اول : حسین رضازاده
دبیر دوم: جلیل رحیمی جهان آبادی
سخنگو: حسن نوروزی

*کمیسیون بهداشت و درمان:
رئیس: حسینعلی شهریاری (فراکسیون نمایندگان ولایی)
نایب رئیس اول: مرتضی خاتمی 
نایب رئیس دوم: محمد نعیم امینی فرد
دبیر اول : منوچهر جمالی
دبیر دوم:  احمد حمزه
سخنگو: حیدرعلی عابدی

*کمیسیون انرژی:
رئیس: فریدون حسنوند (فراکسیون نمایندگان ولایی)
نایب رئیس اول: حسین امیری خامکانی
نایب رئیس دوم:  عدل هاشمی پور
دبیر اول : قاسم ساعدی
دبیر دوم: کوروش کرم پور حقیقی
سخنگو: اسدالله قره خانی

*کمیسیون اجتماعی
رئیس: سلمان خدادادی (فراکسیون نمایندگان ولایی)
نائب رئیس اول: محمدرضا بادامچی
نائب رئیس دوم: مسعود رضایی
دبیر اول: روح‌الله بابایی صالح
دبیر دوم: ناهید تاج‌الدین
سخنگو: جلیل مختار

*کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی:
رئیس: غلامرضا کاتب (فراکسیون مستقلان ولایی)
نایب رئیس اول: عباس پاپی زاده
نایب رئیس دوم: مهرداد بائوج لاهوتی
دبیر اول: محمد عزیزی
دبیر دوم: علی اکبری
سخنگو: عزت الله یوسفیان ملا

*کمیسیون فرهنگی:
رئیس: احمد مازنی (فراکسیون امید)
نایب رئیس اول: سیده فاطمه ذوالقدر
نایب رئیس دوم: اصغر مسعودی
دبیر اول: علیرضا ابراهیمی
دبیر دوم: سیدصادق طباطبایی‌نژاد
سخنگو: احد آزادیخواه

*کمیسیون صنایع:
رئیس: عزیز اکبریان (فراکسیون نمایندگان ولایی)
نایب رئیس اول: فریدون احمدی
نایب رئیس دوم: رضا علیزاده
دبیر اول: عبدالله رضیان
دبیر دوم: سیدجواد حسینی‌کیا
سخنگو: ولی ملکی

*کمیسیون کشاورزی:
رئیس: احمدعلی کیخا(فراکسیون امید)
نایب رئیس اول: جلال محمودزاده
نایب رئیس دوم: رضا کریمی
دبیر اول: علی‌محمد شاعری
دبیر دوم: علی ابراهیمی
سخنگو: نورمحمد تربتی‌نژاد

کمیسیون حمایت از تولید ملی و نظارت بر اصل 44 قانون اساسی:
رئیس: حمیدرضا فولادگر(فراکسیون نمایندگان ولایی)
نایب رویس اول: عباس پاپی
نایب رئیس دوم: رحیم زارع
دبیر اول: محمود
دبیر دوم: مهرداد بائوج لاهوتی
سخنگو: نادر قاضی پور

*براساس این گزارش برگزاری انتخابات کمیسیون‌ امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به نشست‌های آتی موکول شد.
تا لحظه مخابره این خبر، انتخابات هیات رئیسه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس برگزار نشده است.

گفتنی است انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی نیز طبق روال در صحن علنی مجلس برگزار و پس از رای گیری و انتخاب رئیس در صحن، اعضای آن انتخاب می‌شوند.

منبع: فارس
کد مطلب: 72352
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای