چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۰

محدودیت‌ و ممنوعیت‌های ترافیکی نماز عید فطر

رئیس پلیس تهران بزرگ، ممنوعیت‌ و محدودیت‌های ترافیکی نماز عید سعید فطر را اعلام کرد.
۰
محدودیت‌ و ممنوعیت‌های ترافیکی نماز عید فطر
مردم‌نيوز: سردار محمدرضا مهماندار در نشست خبری تمهیدات ترافیکی پلیس برای عید سعید فطر با اشاره به اینکه به احتمال زیاد روز جمعه روز عید فطر خواهد بود، از تمهیدات ترافیکی پلیس راه تهران بزرگ برای دسترسی هر چه بهتر نمازگزاران به محل برگزاری نماز عید فطر طبق روال سابق در مصلای تهران برگزار می‌شود خبر داد.
رئیس پلیس تهران بزرگ با تاکید بر آماده‌باش تمام نیروهای پلیس از پنجشنبه شب هفته جاری اظهار کرد: طبق دستورالعمل صادر شده تمام همکاران ما از پنجشنبه شب در آماده‌باش کامل خواهند بود و نسبت به پاکسازی معابر حاشیه‌ای مصلای تهران و همچنین اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی اقدام خواهند کرد.
سردار مهماندار با تشریح مسیرهای دسترسی خودروهای شخصی به پارکینگ‌های از قبل پیش‌بینی شده گفت: برای مراسم امسال 5 پارکینگ حکمت صدرا و گلگشت در شمال مصلی، پارکینگ بنیاد مستضعفان در شمال غرب، پارکینگ بیهقی در غرب مصلی و پارکینگ لجستیک در جنوب مصلای تهران برای خودروهای شخصی نمازگزاران پیش‌بینی شده است.
وی با تاکید بر استفاده نمازگزاران برای تردد به سمت مصلی و بازگشت با استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی افزود: با توجه به اینکه ظرفیت پارکینگ‌های در نظر گرفته شده محدود است از نمازگزاران عزیز تقاضا داریم تا حتمی‌المقدور از وسایل نقلیه عمومی بخصوص مترو و اتوبوس که تمهیدات ویژه‌ای نیز برای روز عید در نظر گرفته‌اند استفاده کنند.
رئیس پلیس تهران بزرگ ادامه داد: خودروهایی که از مسیر شمال به جنوب و جنوب به شمال و غرب به شرق همت به سمت مصلی حرکت می‌کنند می‌توانند از پارکینگ حکمت صدرا استفاده و خودروهایی که از مسیر شرق به غرب بزرگراه رسالت و شمال به جنوب بزرگراه حقانی استفاده می‌کنند از پارکینگ گلگشت استفاده کنند.
سردار مهماندار ادامه داد: همچنین ورودی پارکینگ بنیاد مستضعفان برای خودروهایی که از شمال به جنوب مدرس و جنوبه به شمال این بزرگراه و همچنین از شرق به غرب بزرگراه رسالت تردد می‌کنند قابل دسترس بوده و پارکینگ بیقهی می‌تواند پذیرای خودروهایی باشد که از شمال به جنوب مدرس، خیابان آفریقا، بزرگراه‌های همت و رسالت در حال تردد هستند.
وی با بیان اینکه دسترسی به پارکینگ لجستیک صرفا از خیابان شهید مطهری قابل دسترس است، گفت: همکاران ما برای موتورسیکلت‌ها نیز بخش‌هایی از خیابان‌های هویزه و خرمشهر در شرق مصلی و خیابان‌های حاشیه منتهی به مصلای تهران و بخشی از پارکینگ لجستیک را برای موتورسیکلت‌سواران در نظر گرفته‌اند.
ممنوعیت ترافیکی نماز عید فطر
رئیس پلیس تهران بزرگ در ادامه با اشاره به ممنوعیت‌های تردد در حاشیه مصلای قبل و همزمان با برگزاری نماز عید فطر گفت: خیابان‌های میرعماد و شهید علی‌اکبری و همچنین خیابان شهید بهشتی از تقاطع سهروردی به غرب و خیابان‌های قنبرزاده و پاکستان دارای ممنوعیت تردد بوده و از ساعتی قبل از برگزاری نماز نیز بزرگراه رسالت از پل سید خندان به غرب با ممنوعیت تردد مواجه خواهد بود.
سردار مهماندار اضافه کرد: همچنین ورودی‌های بزرگراه رسالت از ساعتی قبل از برگزاری نماز در بزرگراه‌های مدرس، حقانی، شهید حکیم از پل کردستان به سمت شرق و همچنین از میدان آرژانتین در مسیر شرق به  سمت بزرگراه رسالت مسدود خواهند بود.
وی با اشاره به اعمال این ممنوعیت‌ها گفت: با توجه به ممنوعیتهای ذکر شده لازم است نمازگزارانی که قصد استفاده از پارکینگ‌های شمالی را دارند تا پیش از ساعت 7 صبح خود را به این پارکینگ‌ها برسانند.
جزئیات ممنوعیت توقف خودروها قبل و همزمان با برگزاری نماز عید فطر
رئیس پلیس تهران بزرگ در ادامه سخنانش با بیان اینکه از ساعت 24 پنجشنبه عملیات پاکسازی معابر حاشیه مصلی آغاز می‌شود گفت: همکاران ما از ساعت 24 پنجشنبه نسبت به پاکسازی خیابان‌های حاشیه مصلی از جمله خیابان‌های پاکستان،‌ شهید بهشتی، قنبرزاده و بزرگراه رسالت اقدام خواهند کرد و لازم است تا همشهریانی که در حاشیه این معابر اسکان دارند نسبت به جابجایی خودروهای خود تا پیش از ساعت 24 اقدام کنند چرا که در غیر این صورت همکاران ما نسبت به انتقال خودروها به پارکینگ با استفاده از جرثقیل اقدام می‌کنند.
وی در پایان با اشاره به هماهنگی سازمان تاکسیرانی برای استقرار ون‌ها و مینی‌بوس‌ها به منظور انتقال نمازگزاران از پارکینگ به محل برگزاری نماز خاطر نشان کرد: همشهریانی که در روز عید از مسیرهای مذکور برای رسیدن به محل کار یا تردد خود می‌خواهند استفاده کنند باید بدانند که با توجه به برگزاری نماز عید در مصلای تهران محدودیت‌های ترافیکی از ساعت 4 صبح روز جمعه اعمال می‌شود لذا بهتر است تا از مسیرهای جایگزین برای رسیدن به مقصد خود استفاده کنند.
کد مطلب: 72380
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای