چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۲

ارسال مدارک تحقیق از دبیرکل فیفا به دولت‌های آمریکا و سوئیس

رئیس فیفا از ارسال تحقیقات داخلی از دبیرکل این نهاد بین‌المللی فوتبال به دولت‌های آمریکا و سوئیس خبر داد.
۰
ارسال مدارک تحقیق از دبیرکل فیفا به دولت‌های آمریکا و سوئیس
مردم‌نيوز: به نقل از خبرگزاری چمپیونات روسیه، جانی اینفانتینو در حاشیه شصت‌وهشتمین کنگره سالانه فیفا که امروز (چهارشنبه) در مسکو برگزار شد درباره پرونده فاطیما سامورا، دبیرکل سنگالی فیفا که متهم به افشای اطلاعات به نفع مراکشی‌ها در پرونده انتخاب میزبان جام جهانی 2026 میلادی بود گفت: فیفا تمامی تحقیقات مربوطه را در این رابطه انجام داد و مدارک لازم نیز به دولت‌های آمریکا و سوئیس ارسال شدند.

رئیس فیفا ادامه داد: شخصا باید بگویم از کمک دولت‌های کشورهای مختلف به فیفا در مبارزه با فساد و پولشویی در فوتبال که نباید به طور کلی در این ورزش وجود داشته باشند خوشحال هستم، البته برنامه تحقیقات نیز مرزهای خاص خود را دارد و اگر دولت‌های آمریکا و سوئیس نیازی به کمک‌ داشته باشند می‌توانند روی ما حساب کنند.

بازرسان فیفا که مدتی قبل برای بازدید از امکانات و توانمندیهای کشورهای درخواست‌کننده میزبانی جام جهانی 2026 میلادی به مراکش رفته بودند، متوجه ارتباط خواهر فاطیما سامورا با الحاجی دیوف، مهاجم سابق تیم لیورپول و سفیر رسمی مراکش برای ارائه پیشنهاد رسمی میزبانی این رقابت‌ها شدند. دلیل اصلی شکایت از دبیرکل فیفا نیز ملیت مشترک سنگالی فاطیما سامورا با الحاجی دیوف است.

امروز مراکش از دستیابی به میزبانی جام جهانی 2026 میلادی بازماند و کشورهای آمریکا، کانادا و مکزیک میزبانان مشترک این رقابت‌ها شدند. هر چند پرونده فاطیما سامورا، دبیرکل زن فیفا توسط مقام‌های دادگستری آمریکا و سوئیس دنبال می‌شود.

انتهای پیام/
کد مطلب: 72433
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای