جمعه ۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۷

علت ادابازی‌های آل سعود علیه ایران

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن با بیان اینکه عربستان با متهم کردن ایران به دنبال سرپوش گذاشتن بر شکست‌های خود در جنگ یمن است، گفت: متجاوزان هر بار با شکستی روبرو می شوند، اتهام‌هایی را علیه برخی کشورها مطرح کنند.
۰
علت ادابازی‌های آل سعود علیه ایران
مردم‌نيوز: «ضیف الله شامی» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در گفتگو با شبکه المیادین اعلام کرد که نبرد الحدیده نبردی سرنوشت ساز میان مردم یمن و متجاوزان اشغالگر و مزدوران آنهاست و ائتلاف سعودی قبل از آغاز عملیاتش در الحدیده پیش بینی کرده بود که طی چند روز الحدیده را تصرف خواهد کرد.

او گفت: رسانه‌های وابسته به ائتلاف سعودی در این زمینه پروپاگاندا به راه انداختند و خبرهای دروغین درباره اشغال فرودگاه الحدیده منتشر می‌کردند، اما مرکز اطلاع رسانی نظامی یمن(الاعلام الحربی) با ارائه تصاویری از فرودگاه، حقایق اوضاع الحدیده را برملا کرد.

وی با بیان اینکه دشمن نمی‌تواند مردم یمن را نادیده بگیرد، افزود: الاعلام الحربی با پخش تصاویر مربوط به جنگ الحدیده، دست دشمن را رو می‌کند زیرا دشمن بیش از آنکه به نبردهای میدانی متمرکز باشد به نبرد رسانه‎ای مشغول شده است.

ضیف الله شامی تصریح کرد: دشمن هر زمان که در میدان جنگ متحمل شکست می‎شوند، سعی می‌کنند به گونه‌ای اخبار را وارونه جلوه دهند و یا اینکه علیه برخی کشورها مانند ایران اتهاماتی وارد کنند. از جمله اتهامات این است که این کشور در پی کمک به طرف مقابل در یمن است در شرایطی که تهران بدون نظارت کشورهای عضو ائتلاف سعودی حتی آب و دارو هم وارد یمن نمی‌کند.

وی ضمن رد درخواست کمک نظامی از هیچ کشوری گفت: درخواست ما در گام اول کمک خداوند است، پس ما کمکی از جهانیان نمی خواهیم اما این انتظار داریم را از جامعه جهانی داریم که مواضع مثبتی را در قبال تجازوات ائتلاف سعودی علیه یمن اتخاذ کند.
کد مطلب: 73247
مرجع : افکار
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای