يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۷

سوال از رئیس جمهور به 130 امضا رسید

طراح طرح سوال از رئیس جمهور با بیان اینکه این سوال به امضای 130 نماینده رسیده، گفت: اظهارات سیف در جلسه غیر علنی مجلس مبنی بر اینکه مطالبات زیر 100 میلیون سپرده گذاران موسسات مالی – اعتباری را پرداخت کرده، یک دروغ بود و تا کنون پولی به حساب سپرده گذاران واریز نشد بنابراین سوال از رئیس جمهور باید به کمیسیون اقتصادی ارجاع شود.
۳۱
۲
علی وقف چی نماینده زنجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز با اشاره به مشکلات موسسات مالی - اعتباری گفت: سیف رئیس کل بانک مرکزی در جلسه غیر علنی سه شنبه گذشته مجلس حاضر شد و پیرامون حل مشکلات سپرده گذاران موسسات مالی- اعتباری اظهاراتی داشت و وعده هایی داد که عاری از حقیقت بود.

وی افزود: آقای سیف اعلام کرد که ما 600 میلیارد تومان پول به حساب سپرده گذاران واریز کردیم و مطالبات زیر 100 میلیون سپرده گذاران پرداخت شد. این در حالی است که هنوز مردم پولی نگرفته و تجمعات آنها و مراجعات به نمایندگان در این زمینه ادامه دارد.

طراح طرح سوال از رئیس جمهور با بیان اینکه این اظهارات سیف درست نیست، افزود: اطلاعاتی که ما تا امروز داریم این است که 90 درصد سپرده مردم بلا تلکیف است و وعده های سیف محقق نشد.

وقف چی با تاکید بر اینکه در حال حاضر طرح سوال از رئیس جمهور، دارای 130 امضا است، افزود: طبق آئین نامه داخلی مجلس برای طرح سوال از رئیس جمهور 74 امضا کافی است و تقریبا 2 برابر حد نصاب، امضا داریم.

وی با اشاره به ادامه تجمعات سپرده گذاران افزود: صبح دیروز عده ای از سپرده گذاران موسسه آرمان و کاسپین مقابل دادسرای پولی و بانکی در خیابان فاطمی تجمع کرده و از مسئولین قضایی استمداد طلبیدند. اگر مطالبات مردم پرداخت شده، چرا تجمعات و اعتراضات مردمی ادامه دارد.

نماینده زنجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  هنوز مردم به ما نمایندگان مراجعه می کنند و می گویند پولی به حساب آنها واریز نشد و سیف دروغ گفت، افزود: نمایندگان با اقتدار تمام دنبال طرح سوال از رئیس جمهور هستند و چرا که برخلاف وعده های داده شده پولی به حساب مردم واریز نشده است.

وقف چی گفت: وقتی مردم برای دریافت پول خود مراجعه می کنند به آنها می گویند چک می دهیم و چند روز دیگر نقد می شود و یا می گویند نوبت گرفتن مطالبات شما هنوز نشده است.

وی افزود: بر اساس تصمیم گیری در مجلس که اقای لاریجانی رئیس مجلس هم در جریان است مقرر شد تا روز دوشنبه این هفته، وعده های آقایان در خصوص پرداخت مطالبات مردم محقق شود اما تا امروز این وعده ها محقق نشد.

طراح طرح سوال از رئیس جمهور با تاکید بر اینکه سوال از رئیس جمهور باید به کمیسیون اقتصادی مجلس ارجاع شود، افزود: متاسفانه نه تنها اصل پول مردم پرداخت نشده بلکه سودی که به مردم داده شده را از اصل پول کم می کنند و مابقی پول را می خواهند پرداخت کنند. ضمن اینکه در خیلی موارد اصل پول هم پرداخت نشده است.

سپرده گذاران موسسه مالی -اعتباری کاسپین، آرمان، البرز، ثامن در روزها و ماههای گذشته در اعتراض به پس ندادن پولهای خود از سوی این موسسات، تجمعاتی برگزار کردند.

نمایندگان مجلس در همین زمینه با طرح سوال از رئیس جمهور خواستار پاسخگویی وی در صحن مجلس شدند.

هفته گذشته این طرح تحویل هیئت رئیسه مجلس شد.

هیئت رئیسه از نمایندگان مجلس متقاضی سوال از رئیس جمهور خواست تا در نشست مشترک با نمایندگان دولت شرکت کنند و موضوع حل و فصل شود اما ظاهرا توضیحات مسئولین دولت برای نمایندگان قانع کننده نبود.

متن کامل طرح سوال از رئیس جمهور به شرح زیر است:

هیئت‌رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی

به استناد اصل 88 قانون اساسی، سوال ذیل از رئیس‌جمهور با امضای نمایندگان تقدیم می‌شود، مستدعی است اقدام مقتضی و قانونی انجام شود.

نظر به مشکلاتی که برای سهامداران برخی از موسسات اعتباری مانند کاسپین، آرمان، ثامن‌الحجج و غیره در چند سال اخیر پدید آمده و ریشه اصلی آن نقص در نظارت بانک مرکزی بوده است و از طرفی مجلس نمی‌تواند از رئیس بانک مرکزی سوال کند و توضیحات و رفتار ایشان نیز قانع‌کننده نبوده است و از طرف دیگر حقوق مردم نیز در حال ضایع شدن است، لذا از رئیس محترم جمهور تقاضا داریم پاسخ قانع‌کننده‌ای به نمایندگان ارائه نمایند، گرچه قبول داریم که نقطه آغازین این مشکل قبل از دولت فعلی بوده است.
کد مطلب: 7464
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


United States
باز جای شکر باقی است رسوایی سیف و خیانت در امانت او بدبین نمودن مردم سپرده گذار از دید بسیاری از نمایندگان باشرف وبا انصاف مخفی نمانده است .این فرد به اصلاع معتمد وامین حتی به نمایندگان ملت عملا دروغ وعده کذب میدهد .نمایندگان بدانند در جریان سال گذشته موسه ثامن الحجج و سپرده گذاران مظلوم چه از دست این اقایان کشیده ایم . سود کلان پولهایمان به جیب چه کسی سرازیر شده است .حداقل به نفع دولت ضبط شود . ما از مرید ولایت هستیم .
الهام
Iran, Islamic Republic of
خدا خیرتون بده تورو خدا کوتاه نیاین این دولت تدبیر و دزدی این بانک مرکزی ک مرکز دزدیه رو بازخواست کنین
Iran, Islamic Republic of
برنامه شما درست نیست باید دولت اسلامی مشکل مردم حل کند
Mahmood
Iran, Islamic Republic of
والا دزفول موسسه آرمان بستس وهروقت که مراجعه میکنیم به دربسته برمیخوریم خواهشن فکری به حال مردم کنید من مستأجرم وبه به پولم نیاز دارم مردم آخه چه گناهی کردن
Iran, Islamic Republic of
وقتی مشکلی درنظام باشد باید خود نظام درست باشد
Iran, Islamic Republic of
نماینده ها ...فرمانداری ها... استاندار..‌.
خواهشن فکری بحال مابکنید
147258@mahla
Iran, Islamic Republic of
حالا دیگه چرا هیچ خبری ازشون نیست؟ ی کلمه ب همه بگین پولتونو بالا کشیدیم و خلاص، مردم بدبخت عادت کردن تو سرشون بزنید و چیزی نگن
سارینا
Iran, Islamic Republic of
اگر این عادت ادامه پیدا کنه نمیشه اسم این رو گذاشت زندگی میتونیم اسمشو بذاریم نوکری کردن برای بقیه کارکنیم پولمونو بدیم
جلال
United Kingdom
تا الانکه خبری از موسسه ارما ن نشده فقط اینکه برای سرگرم کردن مردم ساعت 12 شب گذشته کارمزده سپردگزاران رو توسط پیامک اعلام کردن
خبری از پرداخت نیست اعلام نکردن
لطفا اونهایی که توان مقابله با این عوامل بانکداری رو دارند از طرف مروم شریف شهرستان رامهرمزو دیگر نقاط کشور خواهشمندم اقدامات لازم رو مبذول کنند با تشکر
Iran, Islamic Republic of
چرا چندروزه دیگه هیچ خبری در سایت نمیزارید یعنی همه چی دروغ و کشک بود؟؟؟؟؟؟
این بلاتکلیفی تا کی ادامه دارد؟
سارینا
Iran, Islamic Republic of
سیف به تنهایی کاری نکرده دستور ریاست جمهوری بوده که خودم با دستای خودم بش رای دادم و خودم رو بیچاره کردم دیگه هرگز به کسی که روحانی حامیش باشه رای نمیدم اقلا خودم در بدبختی خودم نقش نداشته باشم.من کل زحمت چندین سال کارکردم تو موسسه ارمان هست و عملا الان از صفر شروع کردم.دیدن اینکه دیگران دسترنجتو میخورن واقعا ناراحت کننده است به نظر هم میاد بشون ساخنه و راحت هم از گلوشون پایین میره طبق اخرین صحبت هایی که شده گویا سیف و دوستانشون در بانک مرکزی هم از سرمایه گذارا کاسپین هستند اگر اینطور باشه یعنی پولمونو از کسی میخوایم که خودش برده
سپرد گزار
Iran, Islamic Republic of
بابا پولو دزدیدن دارن باهاش حال میکنن . خب بین بقیه مردم از زندگی لذت میبرن . ا ون عده هم که پولشون رفته خب کاری نمیتونن بکنن .
Germany
ای اقایون و خانوما مملکت تو درگیری داخلی بین سران مملکت کی به فکر من شماست فقط با دروغ فریبمون میدن
پژمان
Iran, Islamic Republic of
بابا پولمونه بدین داغون شدیم اههههههه چه مملکتیه همه دزد حاکم دزد مامور دزد دولت دزد خسته شدیم بخدا
Iran, Islamic Republic of
😢😢😢😢😢😢
علی
Iran, Islamic Republic of
این چه مملکتیه قازی دزد،وکیل دزد،وزیردزدرئیس بانک دزد
رئیس جمهورهم دزد
محمد
Iran, Islamic Republic of
بااین کارایی که باما کردید مطمئن باشید اگه دشمن هم بخوادبه ما حمله کنه عمرا اگه جلوش وایسیم به خاطر یه مشت دزد که معلوم نیست ازکجا اومدیدوافتادید به جون ایران ودارید فقط میخورید ومیبرید خداهم که قربونش برم زورش به شما نمیریسه دیگه لعنت بر"....." زندگیم خراب شد رفت
پیمان
Iran, Islamic Republic of
همتون دزدین حقمونه از کی بگیریم وقتی تک تکتون دزدین چرا از خودتون و دوستانتون دزدی نمیکنین مردم که یکیشون من باشم بدبختیم از ما ندزدین مگه نمیگین اون دنیا هست کوووو چرا اینقد راحت دزدی میکنین
ارمان
United States
مملکت دزد.یه سفره پهن شده دارن همگی ازش میخورن.
پژمان
Iran, Islamic Republic of
کسی خبر نداره دزدیشون به کجا رسید؟ کی دزدی کرده؟ کی پولمونه میدن؟اگه که خبری چیزی داره بگه لطفا
سپرده گزار
Iran, Islamic Republic of
میفرمایید چیکار کنیم . پولمون رو حاصل عمرمون رو دزدیدن . معلومه حکومت اسلامی که نیست این
رضا
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی دستت درد نکنه که بعداز انتخابات اینجوری جواب مردم رو دادی. جواب خوبی رو به بدترین شکل ممکن جواب دادی.موقعی که بهت رای دادم نمیدونستم دارم خودمو بدبخت میکنم.لطفا پول سپردگذاران آرمان رو پس بدید مردم به شما اعتماد کردند.... اما شما خیانت در امانت کردید.
مال باخته آرمان
Iran, Islamic Republic of
بخدا همینو بگو،حیف ساعتهاوقت که برای رای به روحانی گذاشتم یاخدا خودت ب دادمون برس
عمار
Iran, Islamic Republic of
برادر یوسفی ترا خدا پیگیریاتو ادامه بده ...همه ی ما به فعالیتهای شما ودوندگیهایتان امید فراوانی بستیم...وقول مردانه میدم ازشهرستان بلند میشم البته باخانواده وبه شما رای میدیم
بدبخت
Iran, Islamic Republic of
دزدای کثیف ، نفت و دکل و آب و خاک و همه رو بردید .دیگه از جیب مردم پول دستی ندزدید. پولامون رو پس بدید. از خدا بی خبرها اون پول درمان سرطان پدرم بود که الهی نصیب تک تکتون و عزیزاتون بشه این بیماری
قاسم
United States
ما پولمونو میخایم اونم کامل با سودش تا به اون روزی که پول پیش مسولین هست اصل و سودشو میخایم . دیگه نمیتونین نقشه فرشتگان و ثامنالحجج بکشین و پول مردم نصفه نیمه ا نم بدون سود بعد ۳ طال بدین . ما مردم نمیزاریم . حالا جناب سیف از هر کجا که باشه فقط زود دیگه نیا اولتیماتوم بده که از پنابع بانک مرکزی یا بودجه کشوری و پول نفت نمیشه . این حرفات خریدار نداره . بخدا هیچی برا از دست دادن نداریم من هر چی عرق ریختم رو از چشای شما مسیولین میبینم . با تشکر از این سایت که حرف مردم رو میرسونه و دلسوزی میکنه.
قاسم
United States
سلام مجدد . بازم میگم من هیچی برا از دست دادن ندارم جونمم برا حقم از این راه از دست میدم . مسیولین مفت خور پول مردم مستضعف بدین . اگه ۱ یا ۲ماه پول یارانه را به مالباختگان بدین همه بطور کامل و بپولشون میرسن . ما کل پول و سود با زمان تاخیرشو میخایم . بقران نمیزارم پولم بخورن . جونم فدای حق . هیهات مناظله
حسینی
Denmark
اقا چرا ۱۰ روزه دیگه هیچ خبری از موسسه آرمان نمیدین ،حداقل دلمون خوش بود کسی هست پیگیری کنه،کل زندگیمون رفته خدا از باعث و بانیش نگذره ،خدا حق ما مردم مظلوم از این دزدا بگیره
مالباخته آرمان
Iran, Islamic Republic of
دیگه فراموش کردن،ماروبدبخت کردن و عین خیالشون نیست
مال باخته آرمان
Iran, Islamic Republic of
خدایاحقمون بگیر...چرا دیگه خبری نمینویسین؟؟؟چرا دیگه حرفی نمیزنین؟پیگیریها تموم شد؟؟؟خدایاااااحقمون بگیر خسته ایم
محمد-سپرده گذار آرمان
Iran, Islamic Republic of
هیهات منا الذله
هیهات
من در شرف عروسی بودم -کل دسترنج چندسالم توی موسسه آرمان بود نمیدونم چه غلطی بکنم. تمام زندگیم داغون شد.واقعا مسئولین مفت خور با اون حقوقای نجومیشون یکم مارو درک کنن ..ما که زورمون بهتون نمیرسه ولی قسم به همون جای مهر رو پیشونیتون که آهمون گریبان عزیزاتونو میگیره ان شاالله
چند رسانه ای