سه شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۷

دلار ۲ نرخی شد

محمدرضا پورابراهیمی درباره بازار ثانویه ارز افزود: بررسی‌ها نشان می‌داد سیاست ارز تک نرخی دولت به علت تقاضای زیاد جواب نمی‌دهد و در نهایت ۲ نرخ در حوزه ارز ایجاد می‌شود.
۰
دلار ۲ نرخی شد
مردم‌نيوز: محمدرضا پورابراهیمی درباره بازار ثانویه ارز افزود: بررسی‌ها نشان می‌داد سیاست ارز تک نرخی دولت به علت تقاضای زیاد جواب نمی‌دهد و در نهایت ۲ نرخ در حوزه ارز ایجاد می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی ادامه داد: دولت راهکار مشخص برای بازار دوم ارز در نظر نگرفت و به همین علت در ماه‌های اخیر اتفاقات نامناسبی در حوزه اقتصادی کشور روی داد.

پورابراهیمی با بیان اینکه با تک نرخ شدن ارز میزان واردات افزایش و میزان صادارت کاهش یافت، افزود: پیشنهاد ما این است که برای کالا‌های اساسی و ضروری از جمله دارو، مواد اولیه و نهاده‌های دامی، ارز با عدد نرخ ترجیحی اختصاص یابد و بقیه کالا‌ها از قیمت تعادلی برخوردار شوند.

وی با اشاره به اینکه اگر این گونه نباشد حجم زیادی از واردات رخ می‌دهد ادامه داد: در سه ماه گذشته حدود ۲۷ میلیارد دلار تقاضای واردات در کشور داشتیم.

پور ابراهیمی افزود: با توجه به اصرار مجلس، اخیرا دولت نرخ دوم ارز را قبول کرد و اعلام شد تا ۴۸ ساعت آینده بازار ثانویه ارز آغاز به کار می‌کند.

وی با بیان اینکه نباید بازار غیررسمی ارز را کتمان کرد، اضافه کرد: بانک مرکزی متولی بازار ارز است و باید از ابزار‌های خود برای مدیریت آن استفاده کنند.
کد مطلب: 74953
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای