چهارشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۰

ریشه اختلافات بین روسیه و آمریکا چیست؟

به عقیده سناتور بلندپایه روس، علت اختلافات مسکو و واشنگتن نه به‌خاطر عدم تطابق مواضع و منافع، بلکه عدم درک درست از اهداف و انگیزه‌های دو طرف است.
۰
ریشه اختلافات بین روسیه و آمریکا چیست؟
مردم‌نيوز: به نقل از خبرگزاری «تاس»، "کنستانتین کاساچوف" رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه بعد از دیدار با هیئت نمایندگان کنگره آمریکا در مسکو اعلام کرد که سناتورهای روسی آمادگی دارند تا در مباحثات در کنگره آمریکا حضور یافته و مواضع مسکو را توضیح دهند.
وی گفت: «در جریان این مذاکرات، ما یک بار دیگر متوجه شدیم که بخش اعظم اختلافات دو طرف به عدم مطابق واقعی مواضع و منافع دو کشور مربوط نمی‌شود، بلکه در عدم درک صحیح از اهداف و انگیزه‌ها از اقدامات یکدیگر است.»
وی افزود، در دیدار با نمایندگان آمریکایی نگرانی مسکو از برخی مباحثات در  سطح کنگره آمریکا و عدم درک آنها از اوضاع داخلی در روسیه و سیاست‌های این کشور در خارج از مرزها مطرح  و برای همتایان آمریکایی تشریح گردید.
به عقیده کاساچوف، مسائل بسیار زیادی وجود دارند که روسیه و آمریکا باید در مورد آنها گفت‌وگو کنند، هرچند درباره آنها اختلاف نظر دارند چراکه هیچ مسئله ای نیست در چارچوب مذاکرات دو کشور نگنجد، هرچند این مذاکرات به نتیجه مشخصی هم نیانجامد.
این سناتور یادآور شد که اعضای هیئت نمایندگان کنگره آمریکا نیز در دیدار با نمایندگان شورای فدراسیون آمادگی خویش برای از سرگیری مذاکرات بین پارلمانی دو کشور  را اعلام کردند.
 
کد مطلب: 75024
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای