چهارشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۰

کارگروه مشترک اسرائیل و آمریکا برای افزایش فشار بر ایران

اسرائیل و ایالات‌متحده، چند ماه پیش، کارگروهی مشترک را تشکیل داده‌اند که متمرکز بر مسائل داخلی ایران است تا اعتراضات درون این کشور را ترغیب کنند و دولت آن را تحت فشار قرار دهند.
۰
کارگروه مشترک اسرائیل و آمریکا برای افزایش فشار بر ایران
مردم‌نيوز: به نقل از عروتص شوع، کانال 10 تلویزیون اسرائیل روز سه‌شنبه گزارش داد که اسرائیل و ایالات‌متحده، چند ماه پیش، کارگروهی مشترک را تشکیل داده‌اند که متمرکز بر مسائل داخلی ایران است تا اعتراضات درون این کشور را ترغیب کند و دولت آن را تحت فشار قرار دهد.
 
دو مقام رسمی به این کانال گفتند که تشکیل این تیم، بخشی از سند آمریکای- اسرائیلی برای مقابله با ایران است. طبق این گزارش، هم وضعیت داخلی در ایران و هم نحوه کار این تیم در دیدار بین جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا و مئیر بن شابات، همتای او در کاخ سفید مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. هر دو معتقدند که افزایش فشار داخلی بر رژیم ایران ممکن است تأثیر مثبتی بر رفتار ایران داشته باشد.
 
یک مقام اسرائیلی گفت: "هیچ‌کس به‌طور جدی به تغییر رژیم فکر نمی‌کند اما این تیم در تلاش است دریابد که آیا ما می‌توانیم از ضعف‌های داخلی رژیم ایران به‌منظور اعمال فشار بیشتری که به تغییر رفتار ایرانیان کمک کند، استفاده کنیم."
 
دفتر نخست‌وزیری اسرائیل از اظهارنظر در این مورد امتناع کرده است. سخنگوی مئیر بن شابات نیز در واکنش به این گزارش گفته است: "ما تأیید نمی‌کنیم و جزئیات بررسی‌های داخلی را ارائه نمی‌دهیم."
 
کد مطلب: 75057
مرجع : هاکریا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای