جمعه ۱۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۲
در رادیو؛

از خدمات و تلاش‌های «محمد عباسی» قاری بین المللی قرآن تقدیر شد

مراسم تقدیر ازقاری بین المللی قرآن، محمد عباسی با حضور وی، مدیر شبکه ایرانصدا و تنی چند از تهیه کنندگان و دست اندرکاران پایگاه جامع قرآن برگزار شد.
۰
از خدمات و تلاش‌های «محمد عباسی» قاری بین المللی قرآن تقدیر شد
مردم‌نيوز: مراسم تقدیر ازقاری بین المللی قرآن، محمد عباسی با حضور وی، مدیر شبکه ایرانصدا و تنی چند از تهیه کنندگان و دست اندرکاران پایگاه جامع قرآن برگزار شد.

مهدی شاملو مدیر شبکه «ایران صدا» گفت: در حوزه قرآن مجموعه «ایران صدا» تحت عنوان پایگاه جامع قرآن کریم قرار است مرجع کاملی از محتوای قرآنی شامل تلاوت، تحقیق، برنامه آموزشی، جلسات قرآنی، ترجمه قرآن را در اختیار مخاطبان قرار دهد.

شاملو، مدیر شبکه با بیان اینکه معاونت صدای رسانه ملی در حوزه قرآن در فضای مجازی فصل جدیدی را آغاز کرده است گفت: امسال، ترجمه های دیگر قرآن کریم نیز با صدای گویندگان رادیو تقدیم مخاطبان پایگاه جامع قرآن ایرانصدا می‌شود.

در ادامه استاد محمد عباسی با حضور در استودیوی رادیو تصویری ایرانصدا در خصوص فعالیت ها،موفقیت ها و... در حوزه قرآن به گفت و گو پرداخت.

محمد عباسی متولد سال ۱۳۴۵ در شهر تهران است. وی در محضر سیدمحسن خدام‌حسینی تلمذ کرده است. عباسی در آغاز کار تلاوتش به مدت سه سال از عبدالباسط تقلید کرد سپس با توصیه استادش به تقلید از مرحوم منشاوی و مصطفی اسماعیل پرداخت و کمتر از حدود شش سال به صورت تقلید از این اساتید به تلاوت ادامه داد. سپس به تلفیق الحان اساتیدی چون مصطفی اسماعیل، کامل یوسف و شعیشع پرداخت و با ترکیب الحان تلاوت این اساتید سبکی ویژه برای خود برگزید.

عباسی رتبه سوم مسابقات سراسری قرآن اوقاف و امور خیریه در سال ۶۷، رتبه‌های بین‌المللی چون مقام نخست مسابقات بین‌المللی قرآن کریم هندوستان و رتبه دوم مسابقات بین‌المللی قرآن در کشور مالزی سال ۷۳ را دارد.

محمدعباسی از اساتید بین‌المللی قرآن کریم کشورمان در این گفت‌وگو با اشاره به این که عمده‌ترین مشکل کنونی قرآن آموزان، بدآموزی به علت عدم استفاده از اساتید حرفه‌ای این رشته است، گفت: چنانچه در دوره‌های آموزشی قرآن کریم از اساتید حرفه‌ای، محقق، به روز و مبرز استفاده شود و نگاه قرآن‌آموزان نیز به این مقوله نگرشی حرفه‌ای باشد این مشکل حل خواهد شد.

خاطرات داوری های مسابقات، روزهای شیرین کودکی و نوجوانی و چگونگی جذب به قرآن از جمله مواردی است که در این گفت و گوی صمیمانه عنوان شد و در پایان بصورت زنده در استودیوی تصویری ایرانصدا به تلاوت قرآن پرداختند و در پایان از استاد محمد عباسی تقدیر بعمل آمد.

علاقمندان به شنیدن و دنبال کردن بخش های مختلف این گفت و گو می توانند در روزهای آتی به اپلیکیشن ایرانصدا مراجعه کنند.

لازم به ذکر است ۳۰ جز قرآن کریم بصورت ترتیل و تلاوتهای تحقیقی (مجلسی و استودیویی) از ایشان بر روی پایگاه به روز رسانی می شود.

گفتنی است، علاقه‌مندان می توانند از این پس از طریق دریافت اپلیکیشن رادیو به نشانی iranseda.ir به پایگاه جامع قرآنی دسترسی داشته و از محتوای ارزشمند آن به صورت آنلاین و آفلاین استفاده کنند
کد مطلب: 75203
مرجع : خبرگزاری مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای