شنبه ۱۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۲

توئیت سخنگوی موگرینی درباره آغاز مذاکرات وین

«ماجا کاسیانچیچ» سخنگوی «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتشار پیامی در توئیتر از آغاز نشسست وزیران خارجه ایران و کشورهای فرانسه، انگلیس، آلمان، چین و روسیه در وین خبر داد.
۰
توئیت سخنگوی موگرینی درباره آغاز مذاکرات وین
مردم‌نيوز: «ماجا کاسیانچیچ» سخنگوی «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتشار پیامی در توئیتر از آغاز نشسست وزیران خارجه ایران و کشورهای فرانسه، انگلیس، آلمان، چین و روسیه در وین خبر داد.

این مذاکرات به ریاست فدریکا موگرینی برگزار می شود.

صبح امروز در آستانه برگزاری نشست کمیسیون مشترک وزرای خارجه عضو برجام، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران و «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا صبح روز جمعه در یک صبحانه کاری در هتل کوبورگ با یکدیگر دیدار و در مورد مذاکرات چند ساعت آینده به گفت وگو و رایزنی پرداختند.

محمدجواد ظریف پیش از آغاز مذاکرات نفس گیر روز جمعه در حساب توئیتری خود نوشت: ­در نشست وزیران در خصوص برجام در وین وظیفه من کاملا روشن و عبارت است از یافتن راه حل های عملی . از اتحادیه اروپا و همتایانم در سه کشور اروپایی بعلاوه دو کشور (روسیه و چین) انتظار دارم که به جای وعده های مبهم و بزرگ، تعهدات قابل اجرا و مشخصی ارائه دهند.

ظریف خطاب به همتایان خود در نشست وین گفت: اشتباه نکنید تحریم‌ها و پایبندی به برجام با هم قابل جمع نیستند.
کد مطلب: 75382
مرجع : مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای