شنبه ۱۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۱
آخرین خبر از بهسازی موزه هنرهای معاصر تهران

عایق حرارتی و رطوبتی پشت بام/ سه گالری آماده شد

سیدمحمدمجتبی حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز ۱۶ تیر از روند بهسازی موزه هنرهای معاصر تهران بازدید کرد.
۰
عایق حرارتی و رطوبتی پشت بام/ سه گالری آماده شد
مردم‌نيوز: به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، سیدمحمدمجتبی حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح شنبه ۱۶ تیرماه از روند بازسازی موزه هنرهای معاصر تهران بازدید و با مسئولان شرکت های مجری و مشاور بهسازی موزه، گفتگو کرد.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از موزه هنرهای معاصر تهران گفت: موزه هنرهای معاصر جایگاه مهمی در هنر جامعه دارد و براساس ضرورت، طرح بهسازی موزه شکل گرفت و با در نظر گرفتن اصول تخصصی و مشخصه های موزه هنرهای معاصر تهران، بازسازی انجام می شود.  

وی تاکید کرد: با توجه به نقش موزه هنرهای معاصر تهران در فضای هنر و برای فعالیت آن، ضرورت دارد سرعتِ انجام بهسازی هم مورد توجه قرار گیرد تا دوباره فعالیت موزه آغاز شود.

حسینی گفت: گروهی از متخصصان حوزه معماری، مرمت و هنرمندان به عنوان گروه مشورتی نیز روند بهسازی را نظارت و به طور مستمر این روند را دنبال می کنند.

مسعود معمار، سرپرست دفتر طرح های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این بازدید گزارشی از روند بهسازی ارایه داد و گفت: بر اساس برنامه ریزی، عایق های حرارتی و رطوبتی پشت بام ها در حال انجام است و سه گالری موزه را هم از نظر ایمنی، حریق و... آماده و مجهز کرده ایم تا آثار گنجینه به این گالری ها منتقل شود و بهسازی موزه آغاز شود سپس فضای برودتی و حرارتی گنجینه تفکیک شود.

در جریان این بازدید، محسن عقابی مجری طرح بهسازی موزه هنرهای معاصر تهران و احمد طالبی نژاد مشاور طرح بازسازی موزه نیز گزارشی از فعالیت های انجام شده و برنامه های بعدی بهسازی موزه ارایه کردند.

به گزارش مهر، در بازدید معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از روند بهسازی موزه هنرهای معاصر تهران، هادی مظفری مدیرکل جدید دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجید ملانوروزی نیز او را همراهی کردند.
کد مطلب: 75490
مرجع : خبرگزاری مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای