يکشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۴
میته امداد امام خمینی (ره)

ایجاد ۱۳ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان در بهار امسال

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه در سه ماهه نخست امسال، ۱۳ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان این نهاد ایجاد شده است، گفت: برای اجرای این تعداد شغل ۲۱۰ میلیارد تومان تسهیلات جذب شده است.
۰
ایجاد ۱۳ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان در بهار امسال
مردم‌نيوز: حجت‌الله عبدالملکی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه در سه ماهه نخست امسال، 13 هزار و 500 فرصت شغلی برای مددجویان این نهاد ایجاد شده است، گفت: برای اجرای این تعداد شغل 210 میلیارد تومان تسهیلات از محل منابع بانکی و صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت جذب شده است.

وی با بیان اینکه جذب تسهیلات اشتغال‌زایی در بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 29 درصد رشد داشته است، افزود: این در حالی است که تعداد فرصت‌های شغلی ایجاد شده در مقایسه با مدت مشابه سال 96 رشد نداشته است.

عبدالملکی بر ضرورت تقویت ایجاد فرصت شغلی از طریق موسسه‌های کاریابی به دلیل پایداری آن تاکید کرد و گفت: در سه ماهه نخست امسال هزار مددجو از طریق موسسه‌های کاریابی شاغل شدند. همچنین در این مدت 15 هزار مددجو در دوره‌های آموزش مهارتی شرکت کردند.

وی با اشاره به عملکرد بهتر این نهاد در زمینه اشتغال‌زایی نسبت به سایر دستگاه‌های متولی، اظهار کرد: کمیته امداد باید علاوه بر استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود،  از الگوی علمی و قابل‌قبول برای اشتغال‌زایی استفاده کند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با تأکید بر ایجاد مشاغل پایدار با درآمد مناسب برای مددجویان گفت: توانمندسازی، مدل‌سازی و پشتیبانی سه مؤلفه راهبردی برای مدیریت جریان ایجاد فرصت‌های شغلی در این نهاد است.

وی یکی از دلایل پایداری طرح‌های اشتغال مددجویان را نظارت کمیته امداد  قبل، حین و بعد از دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی دانست و افزود: همچنین برنامه‌های جدید اشتغال با هدف ارتقاء پایداری و افزایش درآمد طرح‌های اقتصادی، اصلاح الگوی توسعه کسب‌وکار و اجرای الگوی جدید توسعه کسب‌وکار در دستور کار این نهاد قرار گرفته است.

عبدالملکی با تاکید بر اهمیت جایگاه کارشناسان فنی اشتغال در کمیته امداد به دلیل ارتباط با مجری طرح و بازار، اعلام کرد:  افزایش مهارت‌ها و به‌روزرسانی اطلاعات کارشناسان فنی اشتغال یکی از برنامه های کمیته امداد در سال جاری است.

توانمندسازی و ایجاد و تقویت توان درآمدزایی مددجویان کمیته امداد از سال 74 در دستور کار این نهاد قرار گرفته است. بر این اساس تاکنون 1.5 میلیون فرصت شغلی برای مددجویان ایجادشده که بخش عمده آن مربوط به دهه 90 است.

انتهای پیام/
کد مطلب: 75509
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای