يکشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۹

وزارت اقتصاد موظف شد مأموریت‌های خارجی را ۵۰ درصد کاهش دهد

وزیر اقتصاد در بخشنامه‌ای به مجموعه وزارت اقتصاد، بر کاهش ۳۰درصدی هزینه آب و برق، کاهش ۵۰ درصدی مأموریت‌های خارجی و عدم افزایش مبالغ پاداش تخصیصی تأکید کرد.
۰
وزارت اقتصاد موظف شد مأموریت‌های خارجی را ۵۰ درصد کاهش دهد
مردم‌نيوز: به نقل از وزارت اقتصاد، مسعود کرباسیان طی بخشنامه ای به مجموعه وزارت اقتصاد و سازمان ها و شرکت های زیر مجموعه، در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، برنامه کاهش هزینه های اداری و پشتیبانی آنها را ابلاغ کرد.

در بخشنامه ابلاغی وزیر اقتصاد آمده است: نظر به شرایط اقتصادی کشور و در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و اجرای اوامر رئیس جمهور، مقتضی است، برنامه کاهش هزینه های اداری و پشتیبانی را در آن دستگاه در دستور کار قرار داده و گزارش اقدامات بعمل آمده و نتایج حاصله را ارایه کنید.

بخشنامه وزیر اقتصاد، مدیریت بهینه انرژی و کاهش ۳۰ درصدی هزینه های آب و برق در سال جاری (نسبت به سال گذشته)، ضمن بهره گیری از سیستم های نوین از جمله نصب دتکتور و سنسورهای روشنایی و سیستم های عملکرد اتوماتیک روی شیرهای آب، تنظیم بهینه درجه حرارت سیستم های گرمایشی و سرمایشی و استقرار برنامه زمانی مناسب برای سیستم های روشنایی طی روز را به عنوان بخشی از اقدامات مهم در راستای تحقق دستورات رئیس جمهور و صرفه جویی در مصرف انرژی مورد تأکید قرار داده است.

کاهش ۵۰ درصدی ماموریت های خارجی نسبت به سال گذشته، ممنوعیت تهیه بلیط هواپیما با درجه تجاری و بالاتر در کلیه رده های مدیریتی و اجرایی و عدم افزایش مبالغ پاداش تخصیصی در سال جاری (نسبت به مبلغ کل پاداش سال گذشته) از جمله موارد مورد تأکید در بخشنامه وزیر اقتصاد است.

بخشنامه وزیر اقتصاد در خاتمه خطاب به روسا و مدیران عامل سازمان ها و شرکت های زیر مجموعه یادآور می شود: مسئولیت حسن اجرای این بخشنامه به عهده جنابعالی بوده و چنانچه در موارد خاص، ترتیبات دیگری مد نظر باشد، ضروری است پس از هماهنگی با اینجانب اقدام شود.
کد مطلب: 75527
مرجع : خبرنگاران جوان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای