يکشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۰

نویسنده ترک: روابط ترکیه با ایران و روسیه به هم خورده و آنکارا در باتلاق خاورمیانه فرو خواهد رفت

تحلیلگر ترک با بیان اینکه بی هیچ شبهه‌ای قرار داد اس ۴۰۰ ترکیه با روسیه ابطال خواهد شد،گفت: روابطمان با روسیه و ایران به هم خواهد خورد و کشورمان در باتلاق خاورمیانه بیشتر از پیش غرق خواهد شد.
۰
نویسنده ترک: روابط ترکیه با ایران و روسیه به هم خورده و آنکارا در باتلاق خاورمیانه فرو خواهد رفت
مردم‌نيوز: تورکر ارتورک"، تحلیلگر و نویسنده شناخته شده ترک در یادداشتی با تاکید بر این که انتخابات 24 ژوئن ترکیه در فضایی ناسالم برگزار شده است، آینده سیاسی این کشور را حرکت به سوی ناآرامی سیاسی، قطب بندی اجتماعی و ورشکستگی اقتصادی دانست.
ارتورک در بخش تحلیل سیاست خارجی ترکیه در دوران رژیم حقوقی جدید این کشور که به گفته او باعث تجمیع توان سیاسی و اجرایی کشور در دست شخص رئیس جمهور شده است با اشاره به تجربه جهانی در زمینه تمرکز قدرت در دست یک شخص آینده، وضعیت سیاست خارجی ترکیه را نیز بازگشت از سیاست‌های اصولی مناسب چند وقت اخیر دولت دانست.
وی با بیان این که بی هیچ شبهه‌ای قرار داد اس 400 ترکیه با روسیه ابطال خواهد شد، ادامه داد: روابطمان با روسیه و ایران به هم خواهد خورد و کشورمان در باتلاق خاورمیانه بیشتر از پیش غرق خواهد شد.
ارتورک با اشاره به وجود پرونده‌های تاریخی و ملی در سیاست خارجی ترکیه در قبال مساله جزایر دریای اژه و مساله قبرس تاکید کرد: در مسائل ملی همچون پرونده قبرس، جزایر و حوزه اختیاراتمان در اداره دریا (منظور دریای اژه است) با کاهش قدرتمان روبرو خواهیم بود.
این تحلیلگر سیاسی در ادامه با تاکید بر این که این تقدیر همیشگی حکومت‌هایی است که قدرت در دست یک نفر باشد این وضعیت را نتیجه حتمی وضعیت موجود ترکیه دانست.
کد مطلب: 75555
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای