سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۵

جریان اصلاحات نمی‌تواند از پاسخگویی شانه خالی کند/ جهانگیری چه در دولت بماند و چه نماند، در آینده سیاسی اش تغییری ایجاد نمی‌شود

عضو هیات رئیسه جمنا گفت: تحرکات و مواضع اخیر برخی از اصلاح طلبان درباره دولت روحانی تنها جنبه سیاسی دارد و جریان اصلاحات نمی تواند از زیر بار پاسخگویی شانه خالی کند.
۰
جریان اصلاحات نمی‌تواند از پاسخگویی شانه خالی کند/ جهانگیری چه در دولت بماند و چه نماند، در آینده سیاسی اش تغییری ایجاد نمی‌شود
مردم‌نيوز: سید محمد حسینی عضو هیات رئیسه جبهه مردمی نیروهای انقلاب با اشاره به مواضع جدید برخی اصلاح‌طلبان درباره دولت روحانی و پیش کشیدن مباحثی مانند طرح استیضاح رئیس جمهور اظهار کرد: سرنوشت اصلاح طلبان با دولت روحانی گره خورده و اصلاح طلبان هر مقدار که حالت انتقادی به خود بگیرند، مورد قبول افکار عمومی نخواهد بود، چرا که در سال ۹۲ و انتخابات ۹۶ با صراحت از روحانی حمایت کردند و در انتخابات مجلس و شوراها لیست مشترک به نام امید را تکرار کردند و چهره های آنها در دولت حضور پررنگ دارند و شریک ناکارآمدی‌ها و وعده های تحقق نیافته هستند؛ حالا دیگر زمان پاسخگویی است و آنان نمی توانند با فرافکنی و آدرس غلط خود را از عملکرد ضعیف دولت کنار بکشند.

وی افزود: به نظرم تحرکات و مواضع اخیر برخی از اصلاح طلبان درباره دولت روحانی تنها جنبه سیاسی دارد و جریان اصلاحات به خوبی می داند که نمی تواند از زیر بار پاسخگویی شانه خالی کند.

حسینی تصریح کرد: اصلاح طلبان معمولا به دنبال موج سواری و استفاده از هر ابزاری برای همراه ساحتن افکار عمومی هستند، البته معلوم نیست که اظهارات اخیر اصلاح طلبان چقدر جدی باشد!

دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی بیان کرد: اسفند۹۶ استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی با اصرار اصلاح طلبان کلید خورد، اما وقتی قضیه جدی شد و وزیر برای دفاع از عملکرد خود به صحن علنی مجلس آمد، اصلاح طلبان پا پس کشیدند و چون دستور سازمانی داشتند،  برای تشریح موارد استیضاح پشت تریبون نرفتند! لذا طرح مباحثی مانند عدم کفایت رئیس جمهور و تغییر تیم اقتصادی دولت از سوی آنها بیشتر جنبه سیاسی (و نه واقعی) دارد تا خود را از ضعف مفرط دولت مبرا کنند.

این استاد دانشگاه تهران درباره مواضع اصلاح طلبان‌ مبنی بر این‌که جهانگیری باید از بدنه دولت روحانی جدا شود خاطر نشان کرد: آقای جهانگیری حتی اگر از دولت بیرون بیاید همگان می دانند که با چه وضعی از روحانی در انتخابات حمایت و خود را به آب و آتش زد و برای دست یابی به قدرت از هر ابزار و ترفندی استفاده کرد و در تخریب رقبای روحانی به هر شگردی متمسک شد، لذا دیگر نمی تواند سرنوشت و مسیر سیاسی خود را از روحانی جدا کند.

حسینی خاطر نشان کرد: جهانگیری چه در دولت بماند، چه نماند در آینده سیاسی اش تغییری ایجاد نمی شود و بسیار بعید است که مردم به چنین کسانی دیگر اقبال نشان دهند، چون وضعیت نابسامان معیشتی و اقتصادی را که نتیجه مدیریت آقایان است با تمام وجود لمس می کنند.
کد مطلب: 75759
مرجع : خبرنگاران جوان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای