سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۱

منتجب‌نیا رسما خود را قائم مقام اعتمادملی معرفی کرد + متن نامه

رسول منتجب‌نیا در نامه‌ای رسما خود را قائم‌مقام حزب اعتمادملی اعلام کرد.
۰
منتجب‌نیا رسما خود را قائم مقام اعتمادملی معرفی کرد + متن نامه
مردم‌نيوز: روز جمعه هفته گذشته، الیاس حضرتی عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در جمع خبرنگاران اعلام کرد که وی قائم‌مقام جدید این حزب و جانشین منتجب‌نیا شده است.

ساعتی نگذشت که برخی اعضای شورای مرکزی اعتمادملی مانند قائمی دبیر این حزب در تهران و حجت‌الاسلام بیگدلی در گفت‌وگوهایی اقدام حضرتی را کودتا در حزب دانستند.

این اختلافات که از زمان برگزاری کنگره حزب اعتمادملی در 4 خرداد آغاز شد، در بخش دوم این کنگره و در زمان رأی‌گیری برای اعضای شورای مرکزی، به درگیری منتهی شد.

هر چند روز گذشته دفتر رسول منتجب‌نیا بیانیه‌ای علیه حضرتی منتشر و وی را تهدید به افشاگری درباره زد و بند در شهرداری تهران و مسئولیت دادن به افراد فاسد کرد، امروز نیز وی (منتجب‌نیا) قائم مقام حزب اعتمادملی خطاب به اعضای این حزب در سراسر‌ کشور‌ درباره حوادث اخیر پیامی صادر کرد و خود را همچنان قائم‌مقام حزب معرفی کرده است.

متن پیام حجت‌الاسلام منتجب‌نیا به شرح زیر است:

" بسم‌‌الله‌الرحمن‌‌الرحیم‌

اعضای محترم شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و اعضای محترم حزب در سراسر کشور خواهران و برادران عزیز

سلام علیکم. چنان‌که‌ استحضار دارید اینجانب به‌ حکم وظیفه قانونی قائم‌مقام دبیرکل، مصرح در ماده 19 بندهای 1 و 6 اساسنامه و ماده 2 آیین‌نامه شورای مرکزی و با تأکید دبیرکل محترم حزب، در‌ نامه مورخ 6/4/97 شما عزیزان را برای حضور در جلسه مورخ 22/4/97 جلسه‌ شورای مرکزی دعوت کردم و امید داشتم این جلسه نقطه عطفی در راستای‌ انسجام، همدلی و وحدت اعضا و فعال‌تر شدن حزب باشد.

اما‌ متأسفانه آقای الیاس حضرتی بدون داشتن هیچ‌گونه مسئولیت و مأموریتی‌، پس از اعلام دعوت این‌جانب اعضای شورای‌ مرکزی‌ را برای حضور در جلسه غیرقانونی مورخ 15/4/97 دعوت کرد و به‌رغم تلاش وافر، تأکید ایشان و همراهان وی، در جلسه بی‌اعتبار مزبور تنها 24 نفر صاحب حق رأی شرکت کردند‌، لیکن به‌سرعت از طریق رسانه‌ها مصوبات غیرقانونی در جلسه غیرقانونی را به عنوان امر قطعی اعلام کردند.

نظر به‌این‌که تلاش‌های ایجانب همواره در طریق‌ ایجاد وحدت و جلوگیری از انشقاق و اختلاف بوده است و با توصیه دبیرکل محترم تلخی‌ها،جفاها و سختی‌ها را متحمل شده‌ا‌م و از سویی گزارش آن جلسه غیرقانونی از طُرق مختلف از جمله بازرسان رسمی حزب به مراجع قانونی ارسال شده و به‌زودی اعلام نظر خواهند کرد، از این‌رو ضمن عذرخواهی از خیل عظیم اعضای‌ محترم حزب در سراسر کشور اعلام می‌دارم:

1- جلسه شورای مرکزی قانونی اعلام شده (جمعه 22/4) تا اعلام نظر مراجع قانونی به‌تعویق خواهد افتاد تا خدای‌ نکرده منجر به‌ برخی منازعات غیرقابل پیش‌بینی و تبعات جبران‌ناپذیر‌ نشود.

2- با عنایت به آنچه که عرض‌ شد، هیچ‌گونه تغییری در ارکان حزب صورت نپذیرفته و احدی حق کم‌ترین تغییر، تبدیل و حتی تغییر جلسات را نخواهد داشت.

انشاءالله این حزب فراگیر در آینده‌ای نزدیک از همه بحران‌ها و اختلافات عبور خواهد کرد.

با تشکر
قائم مقام دبیرکل حزب اعتمادملی
رسول منتجب‌نیا "
کد مطلب: 75764
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای