سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۵
جبران باسیل:

بازگشت آوارگان سوری تنها راه حل مشکلات اقتصادی لبنان است

وزیر خارجه لبنان در سخنانی اعلام کرد که کشورش با مشکلات اقتصادی شدیدی دست و پنجه نرم می کند و تنها راه حل آن بازگشت آوارگان سوری به کشورشان است.
۰
بازگشت آوارگان سوری تنها راه حل مشکلات اقتصادی لبنان است
مردم‌نيوز: «جبران باسیل» وزیر خارجه لبنان اظهار داشت: اوضاع اقتصادی لبنان به دلیل فشار مالی آوارگان سوری مقیم لبنان در آستانه فروپاشی است و تنها راه حل، بازگشت آوارگان سوری به کشورشان است.
وی با بیان اینکه بازگشت آوارگان سوری به کشورشان آغاز شده است اما این روند به کندی صورت می گیرد، گفت: امیدواریم بازگشت آوارگان سوری در سایه سیاست تشویق به جای سیاست منع بازگشت آوارگان، شدت بیشتری به خود بگیرد.
باسیل در بخش دیگر سخنان خود درخصوص اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی نیز گفت: ما اقدامات اسرائیل علیه حاکمیت لبنان را محکوم می کنیم و شکایت از این رژیم در جامعه جهانی و ارجاع آن به دادگاه جنایی بین المللی را یادآوری می کنیم، اگر بار دیگر جنایات اسرائیل علیه لبنان نادیده گرفته شود این موضوع بیانگر نادیده گرفتن اقدامات تل آویو و عدم محاکمه بین المللی است و همین امر رژیم اسرائیل را به ارتکاب اقدامات تروریستی تشویق می کند.
لازم به ذکر است که اظهارات باسیل در حالی است که سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در سخنرانی اخیر خود تاکید کرد ممانعت از بازگشت آوارگان باعث آزار و اذیت ملت سوریه و ملت لبنان خواهد شد. ما به عنوان حزب الله لبنان در برابر پیچیدگی های موجود در پرونده آوارگان و با توجه به روابطمان با سوریه دست یاری خود را برای حل این مسئله دراز می کنیم. ما به ارتباط خود با آوارگان سوری ادامه خواهیم داد و اسامی کسانی را که خواهان بازگشت هستند را ثبت و در اختیار دولت سوریه قرار خواهیم داد و با نیروهای امنیتی لبنان برای بازگشت بیشترین تعداد آوارگان به کشورشان همکاری خواهیم کرد.
نصرالله در سخنرانی خود تاکید کرده بود: برخی از آوارگان خواهان بازگشت پیش از شروع مدارس هستند و ما به کمک خود برای تعیین تکلیف پرونده آوارگان میان دولت لبنان و سوریه ادامه خواهیم داد. ما در حزب الله پرونده ای را برای کمک به آوارگان سوری به منظور بازگشت به کشورشان تشکیل دادیم و نوار الساحلی نماینده سابق پارلمان را به عنوان مسئول این پرونده انتخاب کردیم. ما در مناطق مختلف کمیته های مردمی تشکیل خواهیم داد تا با آوارگانی که به دنبال بازگشت هستند در ارتباط باشند.
کد مطلب: 75831
مرجع : مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای