چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۳

میرباقری در جلسه معارفه مدیر شبکه یک: سیمای متحول و پویا نیاز به چابک‌سازی داشت

در آیین معارفه مدیران شبکه های یک و پنج بر لزوم چابک‌سازی در تلویزیون تأکید شد؛ جایی که براساس آمار پژوهش‌های بدست آمده ۷۲ درصد از مخاطبان «فیلم و سریال»، «خبر»، «ورزش» و «طنز، تفریح و سرگرمی» محصولات داخلی را به نمونه‌های خارجی آن ترجیح می‌دهند.
۰
میرباقری در جلسه معارفه مدیر شبکه یک: سیمای متحول و پویا نیاز به چابک‌سازی داشت
مردم‌نيوز: سیدمرتضی میرباقری در مراسم معارفه مدیران شبکه های یک و پنج به لزوم چابک سازی در تلویزیون اشاره کرد و گفت: در آرایش رسانه‌ای جدید مدیران با تجربه در صف و مدیران جوان در ستاد قرار می‌گیرند. به این ترتیب حوزه عملیاتی چابک‌تر و سریع‌تر خواهیم داشت، بخشی که امروز نیازمند تحول و تغییرات اساسی است. خوشبختانه امروز هیچ کاستی در حوزه سیاستگذاری، راهبری و هماهنگی شبکه‌های سیما به چشم نمی‌خورد و نقشه راهی منجسم براساس افق رسانه ملی تدوین شده و در اختیار شبکه‌ها قرار گرفته است.

وی با اشاره به حضور 296 شبکه فارسی زبان در عرصه رقابت رسانه‌ای اضافه کرد: براساس آمار این پژوهش 72 درصد از مخاطبان در چهار قالب «فیلم و سریال»، «خبر»، «ورزش» و «طنز، تفریح و سرگرمی»  محصولات داخلی را به نمونه خارجی آن ترجیح می‌دهند. تاکنون تنها درصدی از ظرفیت های فرهنگی، هنری و مدیریتی استفاده شده است و رسانه ملی برای دستیابی به حداکثر موفقیت نیازمند جذب ظرفیت‌های جدید در این عرصه است.

معاون سیما در خاتمه با قدردانی از تلاش های علیرضا برازش بر استفاده از تجربیات مدیران با سابقه در عرصه تلویزیون تأکید کرد و از مدیران جدید شبکه‌ها خواست تا با ارتقاء سطح کیفی برنامه‌سازی زمینه‌های گسترش و تعمیق دین باوری و ارزش های اخلاقی و انقلابی را فراهم کنند.

به گزارش تسنیم، در ادامه این مراسم مهندس سید مصطفی میرسلیم به عنوان یکی از اعضای شورای اندیشه‌ورزی شبکه یک سیما از تلاش‌های مهندس برازش در ارتقاء برنامه‌های این شبکه قدردانی کرد و او را از سرمایه‌های رسانه خواند و گفت: سال‌ها دوستی و همکاری با برازش باعث شده تا از روحیات وی شناخت داشته باشم. برازش در میدان شناخت، آموزش فرهنگ عمومی و چاره جویی در لحظات سخت مرد میدان بود و توانست در دوره سخت شبکه ملی را هدایت کند.

مجید زین العابدین مدیر جدید شبکه یک سیما نیز با قدردانی از تلاش همکاران خود در شبکه پنج کار در رسانه را جهاد خواند و گفت: شبکه پنج در طول چهار سال دو تغییر محتوایی را تجربه کرده است. در دوره نخست از شبکه‌ای استانی با محوریت استان تهران به شبکه‌ای سراسری با رویکرد اقتصاد تبدیل شد. در تغییر دوم نیز ماهیت و مأموریت یافت تا به عنوان شبکه استانی و شبکه ای برای پایتخت برنامه‌سازی کند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد جنگ نرم رسانه ای گفت: شهید آوینی اعتقاد داشت هنرمند باید دیندار، انقلابی و متعهد باشد و در زمینه جهاد حقیقت انقلاب اسلامی را درک کند.

زین‌العابدین، جواد رمضان نژاد را مدیری صاحب سبک، جهادی، خوش فکر، فرهنگی و... خواند و از وی خواست تا با رفع نواقص و ضعف‌های شبکه پنج سیما تمامی ظرفیت‌های بالقوه شبکه را به فعلیت رساند.

سیدجواد رمضان نژاد مدیر شبکه پنج سیما نیز به عنوان حسن ختام، ‌تأکید کرد: دیدگاه و سیاست‌های رسانه پیش از این تدوین شده است و ما به عنوان مدیران و کارکنان وظیفه داریم این سیاست‌ها را به منصه ظهور برسانیم. رساترین صدای انقلاب از رسانه ملی به گوش می‌رسد. صدایی که بنا بر فرمایشات مقام معظم رهبری در تقابل با نظام کفر قرار گرفته و هجمه های گوناگون را دفع کرده است.

انتهای پیام/
کد مطلب: 75882
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای