چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۱

وسایلی که هرگز نباید در حمام نگه داری کرد!

دما و رطوبت ناشی از آب داغ می تواند به از بین رفتن نوشته های روی بسته بندی داروها منجر شده و حتی انقضای هرچه سریع‌تر داروها را موجب شود.
۰
وسایلی که هرگز نباید در حمام نگه داری کرد!
مردم‌نيوز: حمام به دلیل این که جایی مرطوب است جایگاه مناسبی برای رشد قارچ ها می باشد پس این که کدام وسیله ها در آن نگه داری شوند بسیار مهم است. در این مقاله به وسایلی که نباید هرگز در حمام نگه داری شوند اشاره شده است.

 
نگهداری دارو در حمام ممنوع

دما و رطوبت ناشی از آب داغ می تواند به از بین رفتن نوشته های روی بسته بندی داروها منجر شده و حتی انقضای هرچه سریع‌تر داروها را موجب شود. این شرایط شامل هر دارویی از نمونه های بدون نسخه مانند ایبوپروفن و داروهای ضد بارداری تا نمونه های خاص و تجویزی می شود.داروها را باید در مکانی خنک، خشک و دور از نور نگهداری کنید.

 
لوازش آرایش و برس های آرایشی را در حمام نگذارید

بار دیگر، گرما و رطوبت موجود در حمام می تواند موجب تخریب این محصولات شود و طول عمر آنها کاهش یابد. افزون بر این، برس های آرایشی در حالت عادی نیز می توانند محیطی خوب برای رشد و تکثیر میکروب ها و حتی قارچ ها باشند و قرار گرفتن آنها در محیط های گرم و مرطوب این خطر را هرچه بیشتر افزایش می دهد. برای پیشگیری از این شرایط، برس های خود را به طور منظم در آب گرم صابونی شستشو داده و آنها را از ابتدا در اتاق خواب نگهداری کنید.

 
نگهداری عطر در حمام، ممنوع

از نخستین اسپری، عطر مورد علاقه شما به تدریج روند انحطاط را به واسطه اکسیداسیون دنبال می کند. قرار گرفتن در معرض گرما و رطوبت این فرایند را به واسطه تخریب یکپارچگی مولکولی تسریع می کند و موجب می شود رایحه عطر هرچه سریع‌تر از بین برود. عطرها را نیز در حمام نگهداری نکنید و بهتر است آنها را به اتاق خواب انتقال دهید.

 

تیغ اصلاح را در حمام نگهداری نکنید

رطوبت می تواند موجب کندی تیغ اصلاح شده و در نهایت موجب اکسید شدن و زنگ زدگی فلز می شود. تیغ های اصلاح اضافه را در یک کشو در اتاق خواب نگهداری کنید و تیغ اصلاح فعلی را پس از هر بار استفاده به خوبی خشک کنید.

لوازم الکترونیکی

رطوبت بالا می تواند به دستگاه هایی مانند رادیو، پخش کننده های موسیقی و حتی شارژرهای تلفن همراه آسیب وارد کند. به غیر از دستگاه هایی که به طور خاص برای استفاده در حمام طراحی شده اند، مانند مسواک الکتریکی، دستگاه های برقی دیگر را در حمام نگهداری نکنید.

 

لاک ناخن را در حمام نگذارید

بخار می تواند موجب غلیظ و خشک شدن لاک ناخن شود. همچنین، گرما می تواند موجب تغییر رنگ لاک ناخن شود، از این رو محصولات مورد علاقه خود را بهتر است خارج از حمام نگهداری کنید.

 

محصولات ضد آفتاب

جدا از تاریخ انقضای محصولات ضد آفتاب، آنها ممکن است کارایی و اثرگذاری خود را در صورت نگهداری در مکان های گرم زودتر از دست بدهند. این قبیل محصولات را دور از گرما و بخار نگهداری کنید زیرا می تواند موجب فساد و یا حتی کپک زدگی آنها شود.

 

مسواک

بر اساس تحقیقات انجام شده در دانشگاه کوینجیپا در کانکتیکات، صرف نظر از جایی  که مسواک در حمام  نگهداری می شوند، در ۶۰٪ مسواک ها در حمام، مواد موجود در مدفوع یافت می شد.این بدان معنی است که اگر شما بسیار تمیز نیز باشید، نمیتوانید از رشد بعضی از باکتری ها در رطوبت جلوگیری کنید.و سلامت دندان های شما بدین وسیله تهدید می شود
کد مطلب: 75912
مرجع : الو دکتر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای