چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۳

بی‌توجهی دولت به جوانان و عدم اجرای اقتصاد مقاومتی عامل ایجاد مشکلات اقتصادی

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی بی‌توجهی دولت به جوانان و موضوع حمایت از کالای ایرانی و عدم اجرای اقتصادمقاومتی را از دلایل مهم ایجاد مشکلات اقتصادی امروز کشور دانست.
۰
بی‌توجهی دولت به جوانان و عدم اجرای اقتصاد مقاومتی عامل ایجاد مشکلات اقتصادی
مردم‌نيوز: وحید عبداله‌زاده دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی (عضو دفتر تحکیم وحدت) ، با اشاره به مشکلات اقتصادی مردم گفت: وضعیت اقتصادی مردم امروز در یک نقطه بحرانی قرار دارد و دولت برای حل مشکل ابتدا باید تعریف درستی از وضعیت داشته باشد. اینکه بداند ما کجا هستیم، اگر شرایط ادامه پیدا کند چه آینده‌ای در اقتصاد خواهیم داشت و اینکه چه عواملی باعث شده که به اینجا برسیم.

وی تصریح کرد: مطمئناً یکی از مهم‌ترین مسائلی که باعث شده این مشکلات ایجاد شود بحث بی‌توجهی دولت به اقتصاد مقاومتی و موضوع حمایت از کالای ایرانی است و با توجه به اینکه چندین سال است بحث اقتصاد مقاومتی توسط رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده، و حمایت از کالای ایرانی هم مورد تاکید قرار گرفته دولت نتوانسته به‌خوبی آن را اجرایی کند.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی با مشابه دانستن وضعیت الان با وضعیت دوران جنگ تحمیلی، اضافه کرد: مقایسه این دو مقطع زمانی بسیار می‌تواند به ما کمک کند، البته زمان جنگ مشکلات اقتصادی خیلی بیشتر بود ولی چیزی که باعث شد آن مشکلات به سرعت حل شود، بحث توجه به جوانان بود و اینکه و در همه مسائل به شدت از جوانان استفاده شد.

عبداله‌زاده تأکید کرد: متاسفانه امروز یکی از مسائلی که به آن توجه نمی‌شود جوان‌گرایی در دولت است. با توجه به اینکه دولت دوازدهم وعده استفاده از جوانان را داده بود ولی متأسفانه تاکنون چنین چیزی دیده نشده است.

وی‌ ادامه داد: اگر روحانی واقعاً به جوانگرایی در دولت معتقد است اکنون باید در تیم اقتصادی خود از جوانان استفاده کند.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی در ادامه با اشاره به تشکیل کارگروه اقتصادی میان قوای سه‌گانه اظهار داشت: خوب است که رئیس‌جمهور در این کارگروه از مشاوران جوان استفاده کند و مشاوران تازه‌نفس و جوان را که از نظر علمی در حوزه اقتصاد قوی هستند را به این کارگروه بفرستد.

 دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی گفت: ما امیدواریم روحانی در تغییر کابینه هم از نیروهای جوان استفاده کند و امیدواریم با کمک مردم بحران اقتصادی ختم به خیر شود و دولت با توجه به سیاست‌هایی که رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی ابلاغ کردند، گام بلندی در رفع مشکلات بردارد.
کد مطلب: 76014
مرجع : فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای