جمعه ۲۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۰
طی سخنرانی در اندیشکده چَتِم هاوس انگلیس

وزیر خارجه کره جنوبی، تحریم نفتی علیه ایران را چالش عظیمی برای سئول دانست

وزیر خارجه کره جنوبی در یک اندیکشده انگلیسی گفت که کشورش نفت خام زیادی را از ایران وارد می‌کند و تحریم نفت ایران، چالش عظیمی برای سئول است.
۰
وزیر خارجه کره جنوبی، تحریم نفتی علیه ایران را چالش عظیمی برای سئول دانست
مردم‌نيوز: «کانگ کیونگ-وا» وزیر خارجه کره جنوبی در اندیشکده «چَتِم هاوس» در انگلیس دیروز (پنج‌شنبه) درباره تحریم نفتی ایران گفت که «این مسئله چالش عظیمی است؛ کره جنوبی نفت خام زیادی را از ایران وارد می‌کند». 
به نوشته روزنامه اکسپرس، خانم کانگ در چَتِم هاوس ضمن اشاره به اقدام آمریکا برای خروج از برجام و تلاش دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران، اظهار امیدواری کرد که کره جنوبی بتواند از معافیت‌هایی در این زمینه برخوردار شود. 

کانگ که قرار است امروز (جمعه) از انگلیس به آمریکا سفر کرده و با «مایک پامپئو» همتای آمریکایی خود دیدار کند، در چتم هاوس گفت اولین نگرانی این مسئله است که بعد از این چه بر سر مسائل تجاری خواهد آمد. وی در جای دیگری از سخنانش گفت «من بسیار امیدوارم که توافقی میان همه طرفین و آمریکا حاصل شود».
خبرگزاری یونهاپ نیز درباره سخنرانی خانم کانگ در چَتِم هاوس نوشت، وی تاکید کرده است که کره جنوبی قاطعانه خواستار باقی ماندن تحریم‌های شورای امنیت علیه کره شمالی تا زمانی است که از خلع سلاح اتمی کامل اطمینان حاصل شود.
وی در سخنرانی چتم هاوس درباره مذاکرات با کره شمالی افزود، خواست سیاسی که اکنون وجود دارد در هیچ یک از مذاکرات دوره‌های قبل وجود نداشته است. کانگ گفت، اکنون نگرش کره شمالی تغییر کرده و دیگر مانند گذشته به دنبال این نیست که یک قدرت اتمی شود.
وی تاکید کرد، آنچه کره جنوبی می‌خواهد صلح و رونق دو کره است و خواستار اتحاد ناگهانی دوباره دو کره یا سقوط حکومت کره شمالی نیست. وی اظهار امیدواری کرد بعد از دیدار تاریخی سران دو کره در روز ۲۷ آوریل و بعد از دیدار سران کره شمالی و آمریکا در روز ۱۲ ژوئن، اکنون کره شمالی اقدامات بیشتری برای خلع سلاح اتمی انجام دهد.
منبع: فارس
کد مطلب: 77217
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای