پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۰

ضربه ترکیه به تلاش‌‌های روسیه در شمال سوریه

ائتلاف شورشی «جبهه آزادی‌بخش ملی»، که تحت حمایت ترکیه است، در تلاش برای ضربه زدن به تلاش‌های روسیه در شمال سوریه دست به بازداشت شخصیت‌هایی در حومه حماه و ادلب، زده است.
۰
ضربه ترکیه به تلاش‌‌های روسیه در شمال سوریه
مردم‌نيوز: «جبهه آزادی‌بخش ملی»، ائتلافی متشکل از مجموعه‌ای گروه‌های شورشی در شمال سوریه که اخیرا توسط ترکیه تشکیل شده است، اولین ماموریت خود را اجرا کرد و دست به بازداشت شخصیت‌هایی در حومه حماه و ادلب، که گفته می‌‌شود با دولت سوریه و مرکز آشتی روسیه« حمیمیم»، و نیز اعضای «کمیته مصالحه» زده است. این بزرگ‌ترین حمله از نوع خود در حومه حماه و ادلب محسوب می‌شود.

اقدامات این جبهه نشان‌دهنده نوعی اختلاف و دوری بین ترکیه و روسیه درباره پرونده تعامل با ادلب است و این اقدام ضربه‌ای به تلاش‌های یک ماه اخیر روسیه در ایجاد ارتباطات و انجام تماس‌ها با شیوخ استان ادلب و حومه حماه محسوب می‌شود که روسیه با این تماس‌ها در تلاش است مقدمات آشتی و مصالحه در منطقه را فراهم کند و در نتیجه آن، ارتش سوریه در این مناطق مستقر شوند.

طبق اعلامیه «جبهه آزادی‌بخش ملی»، 45 نفر از «طرفداران آشتی یا کسانی که در انتخابات محلی به نفع دولت سوریه نامزد شدند»، بازداشت شده‌انند. طبق قانون ریاست‌جمهوری، انتخابات شوراهای محلی، در 16 سپتامبر آینده، برای نخستین باز از 7 سال گذشته، برگزار می‌شود.

این ائتلاف شورشی مدعی شده است: «بعد از ناتوانی روسیه و دولت سوریه از ورود نظامی به حومه حماه، نظام و همپیمان روسی‌اش برای مسلط شدن به این منطقه، از طریق مصالحه تلاش می‌کنند.»

طبق این گزارش، گروه تروریستی جبهه النصره نیز در 28 ژوئیه در شهر «خان‌شیخون» و روستای «مدایا» در حومه جنوبی ادلب، 15 نفر را که با «کمیته‌های آشتی» و مرکز حمیمیم در ارتباط بودند، بازداشت کرده بود.

«جبهه آزادی‌بخش ملی» و جبهه النصره به صورت جداگانه نیت‌شان را به ادامه بازداشت‌ها طرفداران آشتی با دولت سوریه یا روسیه اعلام کرده‌اند.

همچنین این اقدام ضربه‌ای به تمامی تلاش‌های آشتی در ادلب و حومه آن و حومه حماه محسوب می‌شود و همین امر زمینه‌ساز آغاز عملیات نظامی در رویارویی با تمام گروه‌ها و نه فقط جبهه النصره در شمال می‌شود.
کد مطلب: 79473
مرجع : افکار
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای