سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۳

مرعشی: بیش از نیمی از دولت روحانی صرف برجام شد

سخنگوی حزب کارگزاران با تأکید بر اینکه بیش از نیمی از دولت روحانی صرف برجام شد، گفت: هرکس خطا و فساد کرده باید پوزش بطلبد.
۰
مرعشی: بیش از نیمی از دولت روحانی صرف برجام شد
مردم‌نيوز: حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی عصر امروز (دوشنبه) در میزگرد "بحران‌های پیش روی ایران" در سالن همایش‌های پیام اظهار داشت: در مورد مسئله امروز ایران چند مسئله با هم تجمیع شده و هم افزایی به وجود می‌آورند.

وی افزود: تیپ اصلاح طلبان و میانه رو‌های کشور که مظهر آن آقای مرحوم هاشمی بود معتقد بودند که نباید کشور را در نقطه ناامن و لبه پرتگاه نگه داریم.

مرعشی خاطرنشان کرد: به طور قطع و یقین تداوم طولانی بحران و تنش‌های ایران در روابط خارجی حتما به مصلحت نبود.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی اضافه کرد: ما (اصلاح طلبان و میانه روها) معتقد بودیم با گفتگو و با تعامل با دنیا می‌توات مسائل را حل کرد و متناسب با این رییس جمهوری روی کار آمد که این سیاست را پی گرفت و بیش از نیمی از دولت آقای روحانی صرف سند معتبر برجام شد.

وی با بیان اینکه یک تغییر استراتژیک در آمریکا در حال شکل گیری است، تصریح کرد: این تغییر باعث شده که مذاکره به بن بست برسد و ما در مقابل افرادی که در ایران که می‌گفتند نمی‌توان به غرب اعتماد کرد دیگر حرفی برای گفتن نداریم و این فرو ریختن ساختار سیاسی دولت است و دولت اگر سر از استخر در نیاورد حداقل سر از بحران در آورده است.

مرعشی درباره ساز و کار تحریم‌ها نیز اظهار کرد: این تحریم‌ها هرچند تحریم سازمان ملل نیست، اما با یک سیستم هوشمند پشتیبانی می‌شوند و با یک تیم کینه توز خیلی مصمم گسترش پیدا می‌کنند و هنوز تحریم‌ها اعمال نشده پیشاپیش آثار خود را گذاشته است.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی تاکید کرد: نظام ما در شرایطی است که هیچ یک از مسئولان یکدیگر را پشتیبانی نمی‌کنند و یک تشتت و تفرقه در نهاد‌های حکومتی وجود دارد که بی نظیر است.

وی تصریح کرد: هر برخوردی که قرار است با دنیا داشته باشیم نیازمند وحدت است و باید با هم باشیم.

مرعشی گفت: شرایط اقتصادی برای خانوار‌ها ایرانی سخت شده و حداقل باید یک تورم بالای ۵۰ درصدی را تجربه کنند و این در حالی شکل می‌گیرد که مردم شاهد برخی فساد‌ها و خود محوری‌ها هستند.

وی با بیان اینکه روحانی قبل از انتخابات سال ۹۶ مقبولیت داشت، اما بعد از آن محبوبیت پیدا کرد، گفت: من فکر می‌کردم محبوبیت آقای روحانی خیلی بدرد کشور خواهد خورد، اما نمی‌دانیم کسانی که روابط رییس جمهور با مردم را تنظیم می‌کنند چطور آن محبوبیت را ظرف ۶ ماه به حداقل رساندند؟

مرعشی در عین حال تاکید دارد: هر کس قرار است فدا شود باید فدا شود، اما ایران باید بماند هر کس قرار است دست مردم را ببوسد عذرخواهی کند و برود. ما ایران برایمان از هر چیزی مهم‌تر است.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی خاطرنشان کرد: هرکس خطا کرده و فساد کرده باید پوزش بطلبد و ما یکبار دیگر باید با مردم آشتی کنیم و مردم را به صحنه برگردانیم.
کد مطلب: 80932
مرجع : فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای