سه شنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۹

شرط پرداخت حقوق بیت‌المال برای ورود مهدی خزعلی به منزل پدر

به‌مناسبت سالگرد رحلت ملکوتی آیت‌الله خزعلی، شواهد دیگری از برخورد آیت‌الله خزعلی با فرزند خویش منتشر می‌‌شود.
۱
۰
شرط پرداخت حقوق بیت‌المال برای ورود مهدی خزعلی به منزل پدر
مردم‌نيوز: 25 شهریور، سالروز درگذشت فقیه مبارز آیت الله ابوالقاسم خزعلی رحمت‌الله علیه است. عالم گرانقدری که رهبر معظم انقلاب او را با عناوینی چون «عالمِ عامل و پرهیزگار»، «روحانی با فضیلت» و «عالم متقی و پرکار» خطاب کردند و ثبات قدم ایشان در خط اصیل و صراط مستقیم انقلاب را ستودند.

به‌مناسبت سالگرد رحلت ملکوتی آیت‌الله خزعلی، شواهد دیگری از برخورد آیت‌الله خزعلی با فرزند خویش را منتشر می‌‌شود. باشد که تمام مسئولین کشور مانند آن مرحوم، با اقتدا به امیرالمومنین علی(ع) مقتدرانه با فساد اطرافیان خویش مبارزه کنند.

بی‌شک از بزرگترین امتحان های الهی که آیت‌الله خزعلی از آن سربلند بیرون آمد، مواجهه و مقابله ایشان با فساد مالی، اعتقادی و سیاسی یکی از فرزندانشان بود. چنان که در خرداد سال 1388 و در بیانیه‌ای چنین نوشتند: «مدت مدیدی است پسرم مهدی خزعلی از راه مستقیم منحرف شده، درست در خط مقابل قرار گرفته. هر چه نصحیت می‌کنم و برای هدایتش متوسل به اولیای خدا می‌شوم اثر نمی‌کند ... دیگر کاسه صبرم لبریز شده، دیگر با او صحبت نمی‌کنم و حرف‌های نامناسب او را بر نمی‌تابم».

 

مرحوم آیت الله خزعلی در اواخر عمر شریف خود نامه ای به وزیر اطلاعات می نویسند و در آن راه هرگونه سوءاستفاده از نام و جایگاه خویش را مسدود می کنند. متن آن از این قرار می باشد:

حضور محترم جناب آقای علوی وزیر محترم اطلاعات

باسلام و تحیت به استحضار می رساند اینجانب ابوالقاسم خزعلی هرگونه توصیه به نام و امضای اینجانب را غیر واقعی می دانم و درصورتی که نامه ای با مضمون فوق از جانب هرکس و حتی منسوبین اینجانب مشاهده فرمودید، اکیداً تقاضای پیگیری و برخورد قضایی با آن را دارم.

مطلب مذکور نه تنها گذشته و حال را شامل می شود، بلکه هرگونه توصیه وسفارش به نام یا مهر اینجانب را در بر می گیرد.

ابوالقاسم خزعلی

 

همچنین ایشان که موسس بنیاد بین المللی غدیر بودند، در آخرین غدیر حیات مبارکشان، پذیرفتن آن فرزند و راه دادن وی به منزل خویش را مشروط به برخی اصلاحات نمودند. متن یادداشت ایشان را از نظر می گذرانیم:

بسم الله الرحمن الرحیم

اینجانب ابوالقاسم خزعلی اعلام می دارم امکان پذیرش فرزندم را در صورتی دارم که به موارد زیر عمل کند:

1-   پرداخت کلیه طلبها و حق الناس خصوصاً طلب های ایتام، آقای سیفی، آقای پرهیزگار، آقای حکیم و حقوق صاحبخانه فعلی ایشان که موارد مذکور می تواند از اموالی که ایشان به نام بستگان خود نموده تامین شود .

2-    پرداخت کلیه حقوق مرتبط با بیت المال مانند بنیاد مستضعفان، بانکها و...

3-   اعلام برائت از نوشته هایی که موجب اهانت به مقدسات به ویژه قرآن کریم شده است .

4-   التزام عملی به ولایت فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی

در پایان بار دیگر برای هدایت ایشان و بهره مندیشان از حیات طیبه با بازگشت به مسیر حق دعا می‌کنم.

ابوالقاسم خزعلی
کد مطلب: 85008
مرجع : فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


United Kingdom
ماه زیر ابر پنهان نمیمونه!
چند رسانه ای