سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۰

بودجه دولت ترامپ کم آمد

داده‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا حاکی از افزایش بیش از یک تریلیون دلاری بدهی این کشور است.
۰
بودجه دولت ترامپ کم آمد
مردم‌نيوز:  با توجه به داده‌های منتشره از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا در روز دوشنبه، بدهی ملی این کشور در پایان آخرین روز از سال مالی اخیر، که در 30 سپتامبر به پایان رسید، به مبلغ 21.5 تریلیون دلار رسید. این در حالی است که براساس آمار، میزان بدهی آمریکا در پایان سال مالی 2017 رقم 20.5 تریلیون دلار برآورد شده بود.

دفتر خدمات مالی وزارت خزانه‌داری آمریکا در گزارش ماهانه خود کسری بودجه آمریکا را در ماه آگوست 214 میلیارد دلار اعلام کرد، که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل دوبرابر شده است. در این گزارش اعلام شد کسری بودجه شدید در آمریکا در نتیجه پرداخت‌ سود فدرال در ماه آگوست به جای ماه سپتامبر بوده است. پیش از این، وزارت خزانه‌داری آمریکا شاهد مجموع کسری 684 میلیار دلار تنها در 10 ماهه اول سال مالی 2018 بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل 20.8 درصد افزایش داشت.

بیانیه ماهیانه وزارت خزانه‌داری آمریکا نشان می‌دهد کسری بودجه سال 2017 در ماه اوت 108 میلیارد دلار بوده است. پیش از این،اقتصاددانان پیش بینی کردند این کسری بودجه در ماه اوت به 156.6 میلیارد دلار برسد.

بر اساس گزارش دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید، بدهی ملی این کشور تا سال 2028، معادل 29.9 هزار میلیارد دلار خواهد بود. این کسری بودجه معادل 101 درصد تولید ناخالص داخلی آمریکاست. بدهی کنونی آمریکا در حال حاضر 20.6 هزار میلیارد دلار برآورد شده است. این بالاترین سطح بدهی‌های آمریکا از زمان سال‌های پس از جنگ جهانی دوم به حساب می‌آید. در ماه ژانویه، شرکت رتبه‌بندی اعتباری «داگونگ»، از بزرگترین و معتبرترین شرکت‌های اعتبارسنجی چین، جایگاه مالی آمریکا را چند پله کاهش داد. به این ترتیب، اکنون آمریکا در رده بندی این شرکت، با کشورهایی مانند پرو، کلمبیا و ترکمنستان هم‌تراز شده است.
کد مطلب: 87074
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای