سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۷

آغاز لیگ برتر هندبال به طور ناقص

هفته نخست از سی و یکمین دوره رقابتهای لیگ برتر هندبال باشگاه های کشور در حالی پایان هفته جاری برگزار می شود که دو بازی آن معوقه مانده و احتمال کاهش تیم ها نیز در آن می رود.
۰
آغاز لیگ برتر هندبال به طور ناقص
مردم‌نيوز: سی و یکمین دوره رقابتهای لیگ برتر هندبال باشگاه های کشور در بخش مردان قرار است از روز پنجشنبه ۱۹ مهرماه آغاز شود. اما باز هم شاهد آغاز لیگی با حرف و حدیث خواهیم بود. در چند سال گذشته رقابتهای لیگ این رشته یا با تاخیر یک، دو ، سه هفته ای تا چند ماهه؛ انصراف تیم ها و جایگزینی دقیقه آخری یا بازی معوقه همراه بوده و امسال نیز همچون چند سال های گذشته شاهد بلاتکلیف بودن حضور یک تیم، انصراف یک تیم دیگر و جایگزین شدن تیم جدید، ثبت نام تیم جدید در هفته دوم و دو بازی معوقه از هفته اول خواهیم بود.

قرعه کشی مسابقات لیگ برتر هندبال مردان بیش از یک ماه قبل برگزار شد و تیم های نفت و گاز گچساران، هپکو اراک، نیروی زمینی کازرون ، سربداران سبزوار ، صنعت مس کرمان، فراز بام دهدشت، هیئت نجف آباد،  فولاد مبارکه سپاهان، پتروشیمی مارون و زاگرس اسلام آباد در آن شرکت کردند. اما چند هفته قبل تیم پتروشیمی مارون از حضور در لیگ برتر انصراف داد.

طبق قول مراد کرمی رئیس کمیته مسابقات استان خوزستان برای حضور در لیگ برتر یک سهمیه داشت اما از سهمیه اش استفاده نکرد تا اصفهانی ها از این موقعیت استفاده کرده و تیم ذوب آهن اصفهان را بعد از چند سال دوری از این رشته به لیگ برتر هندبال بازگردانند.

به این ترتیب ذوب آهن اصفهان جایگزین تیم پتروشیمی مارون در این دوره از رقابتهای لیگ خواهد شد. اما هنوز ثبت نام این تیم در فدراسیون تکمیل نشده و نمی تواند در مسابقات این هفته حاضر شود و بازی اش با تیم نجف آباد اصفهان معوقه باقی می ماند.

از آن سو تیم پرقدمت هپکو اراک هنوز مدارک و حق ثبت نام خود را به فدراسیون تحویل نداده است. به گفته ایرج رضایی مربی این تیم، مسئولین در تلاش هستند تا اسپانسر جدیدی برای هپکو پیدا کنند و شاید در چند روز آینده تکلیف حضور یا انصراف این تیم در لیگ برتر مشخص شود.

به این ترتیب بازی بین هپکو اراک و فولاد مبارکه سپاهان اصفهان هم به عنوان بازی دوم معوقه هفته نخست ثبت شده است. با این شرایط در هفته اول لیگ برتر شاهد استراحت هر سه نماینده استان اصفهان خواهیم بود.

مراد کرمی رئیس کمیته مسابقات فدراسیون هندبال در این خصوص  گفت: « چنانچه تکلیف تیم هپکو تا هفته آینده مشخص نشود لیگ را با ۹ تیم دنبال خواهیم کرد.»

برنامه برگزاری هفته اول از سی و یکمین دوره رقابتهای لیگ برتر هندبال باشگاه های کشور به این ترتیب است(پنجشنبه ۱۹ مهرماه):

* فرازبام دهدشت- نیروی زمینی کازرون

* نفت و گاز گچساران - زاگرس اسلام آباد

* سربداران سبزوار - صنعت مس کرمان
کد مطلب: 87756
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای