سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۹

اعمال مخصوص پیاده‌روی اربعین

کارشناس علوم قرآنی گفت: یکی از نکاتی که باید توجه داشته باشیم این است که بدانیم امام حسین (ع) برای نماز شهید شده است بنابراین در این مسیر نباید نماز اول وقت را فراموش کنیم.
۰
اعمال مخصوص پیاده‌روی اربعین
مردم‌نيوز: سعید شمس کارشناس علوم قرآنی درباره اعمال مخصوص پیاده‌روی اربعین گفت: پیاده‌روی اربعین امری مستحب است و زائر در مسیر کربلا بیشتر ذکر‌های همیشگی را می‌تواند بر زبان بیاورد، چون در زمینه پیاده روی اربعین دعای خاصی توصیه نشده است و بیشتر توصیه‌هایی که در خصوص اعمال زائر وجود دارد مربوط به سرزمین کربلا و حرم امام حسین (ع) است.

وی افزود: زائران می‌توانند دعا‌ها و اذکار روزانه را در مسیر پیاده‌روی بر زبان داشته باشند و با آن‌ها مأنوس باشند تا به مقصد برسند. همچنین در مسیر پیاده‌روی ذکر توسل به اهل بیت (ع) بسیار خوب است.

شمس درباره توجه ائمه به زائران در این مسیر اظهار کرد: قطعاً اهل بیت عصمت و طهارت (ع)، حضرت سیدالشهداء (ع) و شهدای کربلا نظر خاصی به زائران پیاده دارند به همین خاطر توصیه شده است که زائران پیاده از فضای معنوی این پیاده روی غافل نشوند، یعنی زائر در مسیر پیاده‌روی به ذکر و ادعیه مشغول باشد و غفلت او را از اهل بیت و اباعبدالله (ع) دور نکند، چون در مسیر پیاده روی اربعین گاهی افراد با دوستان و اطرافیان مشغول صحبت شده و از خواندن ذکر و ادعیه غافل می‌شوند.

این کارشناس علوم قرآنی ادامه داد: یکی از نکاتی که باید توجه داشته باشیم این است که بدانیم امام حسین (ع) برای نماز شهید شده است بنابراین در این مسیر نباید نماز اول وقت را فراموش کنیم. مسئله دیگر اینکه در این مسیر افراد مختلف حاجت دارند و به زوار غذا می‌دهند در این میان گاهی افراد دچار افراط می‌شوند و غذا را رها کرده یا نیمه‌کاره می‌گذارند، که این اسراف است و با سیره امام حسین (ع) منافات دارد.

شمس خاطرنشان کرد: در مصرف آب نیز باید دقت کنیم که اسراف نکنیم، چون اهل بیت (ع) راضی به اسراف آب نیستند و در مسیر پیاده روی اربعین به جهت سفر معنوی و اجری که دارد بیشتر توصیه می‌شود.

​ [سیدالشهدا (ع) نگاه ویژه‌ای بر زائرین اربعین دارند/در پیاده روی اربعین نماز اول وقت را فراموش نکنیم] ​

​ [سیدالشهدا (ع) نگاه ویژه‌ای بر زائرین اربعین دارند/در پیاده روی اربعین نماز اول وقت را فراموش نکنیم] ​
کد مطلب: 88531
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای