شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۶

بغداد:بیانیه سفارت آمریکا درباره تحریم‌های ضد ایرانی خلاف عرف دیپلماتیک است

وزارت خارجه عراق به بیانیه سفارت آمریکا در بغداد در خصوص اعمال تحریم‌های یک‌جانبه این کشور علیه ایران واکنش نشان داد و آن را مغایر با عرف دیلپماتیک خواند.
۰
بغداد:بیانیه سفارت آمریکا درباره تحریم‌های ضد ایرانی خلاف عرف دیپلماتیک است
مردم‌نيوز: وزارت خارجه عراق شنبه‌شب با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که بخش دوم بیانیه‌ سفارت آمریکا در بغداد در خصوص اجرای تحریم‌های یک‌جانبه علیه ایران مغایر با عرف دپلیماتیک است.

سخنگوی وزارت خارجه عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد، «بخش دوم بیانیه مزبور خارج از عرف دیپلماتیک و احترام متقابل به حاکمیت کشورها به عنوان اصل اساسی قوانین بین‌المللی است.»

در ادامه بیانیه آمده است: عراق هرگونه دخالت در امور داخلی خود بویژه در مورد مسایل مربوط به امنیت داخلی و استقرار نیروهای امنیتی عراق که تحت فرماندهی نخست وزیر عراق و فرمانده کل قوا قرار دارند، رد می‌کند.

در بیانیه وزارت خارجه عراق تاکید شد: «عراق امیدوار است که سفارت آمریکا این اظهارات آمده در بخش دوم بیانیه‌اش را که با قوانین و عرف دپلیماتیک سازگاری ندارد، حذف و از تکرار آن در آینده پرهیز کند.»

سفارت ایالات متحده در بغداد چند روز پیش بیانیه‌ای را صادر و در آن «بر ضرورت احترام ایران به حاکمیت عراق» تاکید کرده بود.

انتهای پیام/ح
کد مطلب: 88731
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای