دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۹

حزب‌الله حکم حبس ابد علیه شیخ علی سلمان را محکوم کرد

حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای حکم حبس ابد دادگاه رژیم آل‌خلیفه علیه شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق را «ظالمانه» خواند و آن را محکوم کرد.
۰
حزب‌الله حکم حبس ابد علیه شیخ علی سلمان را محکوم کرد
مردم‌نيوز: حزب‌الله لبنان یکشنبه شب به حکم حبس ابد دادگاه بحرینی علیه دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین و دو نماینده سابق پارلمان این کشور واکنش نشان داد و آن را ظالمانه خواند.

گروه مقاومت اسلامی لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد که این حکم هویت سرکوبگری و دیکتاتوری حکام بحرینی و سیاسی بودن آن را نشان می‌دهد.

حزب الله با اشاره به سفر احتمالی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به منامه گفت که صدور این حکم در چنین روزی با هدف فراهم شدن زمینه برای سفر نتانیاهو به بحرین و سکوت شهروندان بحرینی در قبال عادی سازی روابط اسرائیلی و بحرینی صورت گرفته است.

در پایان بیانیه از مخالفان بحرینی خواسته شد که به مسیر خود و اعتراضات مسالمت آمیز در جهت تحقق اهداف عادلانه ادامه دهند.

چهارمین جلسه دادگاه تجدیدنظر شیخ علی سلمان و دو نماینده سابق پارلمان بحرین از فراکسیون الوفاق به نام‌های «حسن سلطان» و «علی الاسود» به اتهام جاسوسی برای قطر، امروز یکشنبه برگزار شد که دادگاه بحرین حکم تبرئه شیخ علی سلمان و دو متهم دیگر را لغو و آنها را به حبس ابد محکوم کرد.

دولت بحرین این سه نفر را به جاسوسی برای قطر در جریان مشارکت در مذاکرات مربوط به حل بحران این کشور در چارچوب راهکار سیاسی قطر و آمریکا، متهم کرده است.

انتهای پیام/ح
کد مطلب: 88786
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای