دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۷

وضعیت ادلب و حدیده و بسترسازی روند صلح در یمن محور گفت‌وگوی نماینده پوتین و جابری‌انصاری

در دیدار نماینده ویژه پوتین در امور سوریه با دستیار ارشد وزیر خارجه ایران وضعیت ادلب و حدیده، راه‌های بسترسازی روند ایجاد صلح در یمن و دستورکار دور آتی نشست صلح سوریه در آستانه مورد بحث قرار گرفت.
۰
وضعیت ادلب و حدیده و بسترسازی روند صلح در یمن محور گفت‌وگوی نماینده پوتین و جابری‌انصاری
مردم‌نيوز: «الکساندر لاورنتیف» نماینده ویژه پوتین در امور سوریه و «سرگئی ورشینین» معاون وزیر خارجه روسیه، امروز چهاردهم آبان ۱۳۹۷ در محل وزارت امور خارجه در تهران با حسین جابری‌انصاری دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره کننده ارشد ایران در امور سوریه و یمن دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این ملاقات چهار ساعته که با ضیافت ناهار جابری‌انصاری به افتخار هیات عالیرتبه روسیه پایان یافت، آخرین تحولات سوریه و یمن بررسی و در خصوص مسائل مربوط به تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه، وضعیت ادلب، دستورکار دور آتی نشست بین‌المللی صلح سوریه در آستانه و همچنین تسهیل تلاش‌های سازمان ملل برای آغاز گفت‌وگوهای یمنی - یمنی، وضعیت حدیده و راه‌های بسترسازی روند ایجاد صلح در یمن رایزنی و هماهنگی لازم به عمل آمد.

لاورنتیف صبح امروز نیز با علی شمخانی دیدار کرد. وی در این دیدار گزارش نشست چهارجانبه اخیر استانبول با حضور ترکیه، روسیه، آلمان و فرانسه درباره سوریه را به دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران ارائه و حمایت قاطع مسکو از ایران در برابر تحریم‌های آمریکا را اعلام کرد.

انتهای پیام/
کد مطلب: 88801
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای