دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۱

میشل عون: ادعاهای اسرائیل مبنی بر وجود موشک در مناطق مسکونی، کذب است

رئیس‌جمهور لبنان تأکید کرد ادعاهای رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه مقاومت در مناطق مسکونی لبنان موشک پنهان کرده، دروغ است.
۰
میشل عون: ادعاهای اسرائیل مبنی بر وجود موشک در مناطق مسکونی، کذب است
مردم‌نيوز: «میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان طی استقبال از «جان لورمر» ( John Lorimer) مشاور ارشد امور خاورمیانه وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد ادعاهای رژیم صهیونیستی مبنی بر وجود موشک در مناطق مسکونی لبنان بویژه فرودگاه بین‌المللی «رفیق الحریری» کذب است و این ادعاها همزمان با ادامه نقض گسترده حاکمیت لبنان توسط این رژیم صورت می‌گیرد.

بر اساس گزارش شبکه «المنار»، عون در ادامه این دیدار به موضع لبنان درباره ضرورت بازگشت آوارگان سوری به کشورشان تأکید و از تلاش‌های جاری برای حل بحران سوریه استقبال کرد.

رئیس‌جمهور لبنان بر وحدت اراضی سوریه تأکید کرد و در ادامه گفت لبنان ارتباط دادن میان راه‌حل سیاسی این بحران و بازگشت آوارگان را نمی‌پذیرد.

مهرماه امسال «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل مدعی شد مقاومت لبنان در نزدیک فرودگاه بین‌المللی بیروت تأسیسات موشکی دارد، این موضوع با واکنش رسمی لبنان روبه‌رو شد.

«جبران باسیل» وزیر خارجه لبنان این اظهارات نتانیاهو را تکذیب و از سفرای 70 کشور دعوت کرد از مکان‌هایی که نتانیاهو مدعی شده در آنها موشک وجود دارد بازدید کنند تا دروغ بودن ادعاهای نتانیاهو روشن شود.

باسیل خطاب به سفرای یاد شده، تصریح کرد: نتانیاهو بر اساس اطلاعات نادرست و بدون هیچ دلیل و برهانی در سازمان ملل مدعی شد سه پایگاه موشکی در نزدیکی فرودگاه بیروت وجود دارد؛ درست است که حزب‌الله موشک دارد اما نزدیک فرودگاه بیروت نیست، مقاومت تا آزادسازی تمامی اراضی اشغال شده حق مشروع ماست (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/
کد مطلب: 88804
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای