سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۱
رئیس دانشگاه ارومیه:

سیره علمی امام رضا(ع) باید به یک گفتمان تبدیل شود

رئیس دانشگاه ارومیه گفت: سیره علمی امام رضا (ع) باید به یک گفتمان تبدیل شود.
۰
سیره علمی امام رضا(ع) باید به یک گفتمان تبدیل شود
مردم‌نيوز: رحیم حب نقی در «دومین همایش علمی سیره امام رضا آموزه‌ها و کارکردها» که در سالن همایش‌های دانشگاه ارومیه برگزار شد افزود: انتظار اساتید و دانشگاهیان از مسئولین امر این است که سیره اولیای دین و امام رضا (ع) باید به حالت علمی و یک گفتمان تبدیل شود.

حب نقی با اشاره به برگزاری باشکوه راهپیمایی اربعین حسینی اظهار کرد: در روایتی از بزرگان دین آمده که حضرت مهدی(عج) زمان ظهور خود را با امام حسین(ع) معرفی خواهد کرد و امید است راهپیمایی های عظیم اربعین زمینه ساز ظهور امام زمان باشد.ایرانیان مسئولیت سنگینی در قبال اهل بیت به ویژه امام رضا (ع) دارند و باید قوانین خود را با سیره وآموزه‌های امام رضا (ع) تطبیق دهند، خاطرنشان کرد: باوجود اینکه ما خود را دایه دار دین می‌دانیم متاسفانه سیره اولیای دین به گفتمان تبدیل نشده و حالت تزیینی دارد.


وی  با اشاره به اینکه امام رضا (ع) محور اتحاد ایران و سیره علمی ایشان راهگشای بشریت است اظهار کرد: دانشگاهیان و مسئولان دینی باید سیره علمی امام رضا(ع) را به دنیا و نسل جوان که تشنه سیره علمی اهل بیت هستند معرفی کنند.

وی درخصوص تنوع ادیان و اقوام در ایران ادامه داد: ایران رنگین کمان اقوام و ادیان است و آذربایجان‌غربی نگین و مرکز ادیان و اقوام است باید این اتحاد به صورت الگو ونماد به دنیا معرفی شود.
کد مطلب: 88828
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای