سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۸

بازدید وزیر راه و شهرسازی و استاندار آذربایجان غربی از ایستگاه راه‌آهن ارومیه

وزیر راه و شهرسازی در ادامه سفر خود به آذربایجان غربی از ایستگاه و خط راه‌آهن ارومیه بازدید کرد.
۰
بازدید وزیر راه و شهرسازی و استاندار آذربایجان غربی از ایستگاه راه‌آهن ارومیه
مردم‌نيوز: محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی صبح امروز به همراه محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی از ایستگاه راه‌آهن ارومیه به مساحت۵ هزارو ۳۷۰ مترمربع بازدید کرد.

ایستگاه راه‌آهن ارومیه با توجه به اینکه یک ایستگاه تشکیلاتی تلقی می‌شود، از ساختمان‌های مختلفی همچون ساختمان‌های پست برق، ژنراتور، درزین‌خانه، نگهبانی، نمازخانه، پلیس، انبار سوخت، تاسیسات حرارتی و سایر تشکیلات در مجموع با زیربنای خالص ۱۶ هزارو ۶۳۸ مترمربع احداث شده است.

در ادامه محمد اسلامی با استفاده ار درزین از محور ریلی ارمیه-مراغه بازدید کرد. محور ریلی ارومیه-مهاباد به طول ۹۸ کیلومتر در دولت یازدهم و دوازدهم در دست ساخت قرار گرفته و مجموع خطوط اصلی و ایستگاه ۱۲۷۵ کیلومتر است. از مشخصات راه‌آهن این محور می‌توان به تعیین سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت برای سیر قطارهای باری و ساخت ۶۰ کیلومتر در ساعت برای قطارهای مسافری اشاره کرد.

همچنین این محور دارای ۴ ایستگاه است. در این پروژه ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار متر مکعب عملیات خاک برداری، ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب عملیات خاک ریزی، ۲۰۰ هزار مترمکعب بتن ریزی و ۱۰ هزار مترمکعب کارهای فلزی صورت گرفته است.

خبرنگار: سینا پسران افشاریان
کد مطلب: 88840
مرجع : خبرگزاری برنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای