سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۶

گفتگوی سیاسی شبکه ۴ برای «افول قدرت نرم آمریکا»

حسن بهشتی‌پور، یکی از پژوهشگران در حوزه تاریخ شفاهی و سندنگاری ماجرای ۱۳ آبان ۱۳۵۸ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، مهمان این برنامه بود و از پژوهش‌های مهم درباره اسناد لانه جاسوسی سخن گفت.
۰
گفتگوی سیاسی شبکه ۴ برای «افول قدرت نرم آمریکا»
مردم‌نيوز: مجله سیاسی، فرهنگی  «رو در رو» ۱۵ آبان به بررسی «افول قدرت نرم آمریکا» با حضور سخنگوی سابق وزارت امور خارجه و یک کارشناس روابط بین الملل می پردازد.

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما: برنامه زنده تلویزیونی «رو در رو» با اجرای دکتر مراد عنادی روز سه شنبه میزبان دکتر رامین مهمانپرست سخنگوی سابق وزارت امور خارجه و دکتر ابوذر گوهری مقدم استاد دانشگاه و کارشناس روابط بین الملل می شود.

سرانجام روز موعود ترامپ برای تحریم صنعت نفت و نظام پولی ایران فرارسید و نشان داده شد که پروپگاندای تحریمی کاخ سفید، نه تنها هراسی در دل ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران ایجاد نکرد، که ناکارامدی ابزار نخ‌نمای تحریم را در تامین زیاده‌خواهی‌های امریکا به اثبات رساند.

داستان خروج امریکا از پیمان بین‌المللی برجام همزمان با انتخاب دونالد ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا آغاز شد و ضمن قرار دادن ترامپ در انزوای بین‌المللی موجب شکاف در تیم سیاسی وی گردید؛ به گونه‌ای که استعفای رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا تنها یکی از پیامدهای این پیمان‌شکنی و اختلافات عمیق در کاخ سفید تلقی می‌شود.

رئیس‌جمهوری آمریکا طی یادداشتی در ۱۸ اردیبهشت امسال خروج از برجام را اعلام کرد و از فرایند تدریجی از سرگیری تحریم‌ها علیه ایران خبر داد. ترامپ همچنین با اعلام برنامه زمانبندی تحریم‌ها گفت: پس از ۹۰ روز بخش اول تحریم‌ها و پس از ۱۸۰ روز بخش دوم و پایانی تحریمها علیه ایران را اعلام می‌کند... در دوره دوره ۹۰ روز که در تاریخ ۱۳ مرداد ۹۷ به پایان رسید، تحریم‌های هسته ای احیا شد... و در دوره ۱۸۰ روزه، یعنی از ۱۳ آبان تحریم‌ها به حوزه نفتی، بانک مرکزی، کشتی‌رانی و مانند آن در دستور اجرا قرار گرفتند.

اما همزمانی تحریم‌های روز ۱۳ آبان با حماسه حضور میلیونی ملت ایران در راهپیمایی و تجمعات روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، قبل از هر چیزی، بی‌اثری و شکست سیاست تحریمی آمریکا را نشان داد.

برنامه «رو در رو» این هفته جریان «افول قدرت نرم آمریکا» را با حضور کارشناسان به بحث می گذارد.

این برنامه به تهیه کنندگی سید مهدی حسینی، کاری از گروه سیاسی شبکه چهار سیما است و سه شنبه ها ساعت ۱۹:۰۰ پخش می شود.
کد مطلب: 88844
مرجع : مشرق نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای