سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۷

درخواست به تعویق افتادن ۵ گزینه شهرداری به تصویب نرسید

در حالی تعدادی از اعضای شورای شهر تهران پیشنهاد به تعویق افتادن انتخاب ۵ گزینه شهرداری را در جلسه امروز مطرح کردند که در نهایت این پیشنهاد با ۱۱ رای مخالف به تصویب نرسید.
۰
درخواست به تعویق افتادن ۵ گزینه شهرداری به تصویب نرسید
مردم‌نيوز: در جلسه امروز شورای شهر تهران انتخاب  5 گزینه برای شهرداری تهران در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار است.

این قرار است از 13 گزینه شهرداری تهران 5 گزینه مشخص و در نهایت این 5 گزینه در جلسه بعدی شورای شهر تهران برنامه‌های خود را اعلام کنند.

به گزارش تسنیم، در ادامه جلسه امروز محمدجواد حق‌شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران پیشنهاد داد که انتخاب 5 گزینه شهرداری تهران به جلسه بعدی موکول شود که در همین رابطه محسن هاشمی رفسنجانی گفت: برای خروج این دستور جلسه نیاز است که اکثریت اعضای شورای شهر تهران رای بدهند.

در همین رابطه شهربانو امانی با اشاره به اینکه ما کاندیداهایمان را داریم و فرآیند را انتخاب کرده‌ایم گفت: ما باید بر تصمیم خود پایبند باشیم و انتخاب 5 گزینه را در جلسه امروز تصمیم‌گیری کنیم مگر اینکه ما بخواهیم کاندیداهای جدیدی را به لیست شورای شهر تهران اضافه کنیم و این وقفه به هیچ عنوان به صلاح مدیریت شهری نمی‌دانم و دوستانی که این پیشنهاد را داده‌اند درخواست دارم که پیشنهاد خود را پس بگیرند.

احمد مسجدجامعی به عنوان یکی از موافقین خروج دستور جلسه برای انتخاب 5 گزینه شهرداری تهران گفت: ما با انبوه اطلاعات کاندیداها روبرو شدیم و نیاز داریم این اطلاعات تکمیل شود و این در حالیست که ما اطلاعات متناقضی از کاندیداها کسب کرده‌ایم.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: از این جهت ما نمی‌توانیم هر روز شهردار جدیدی را انتخاب کنیم. پیشنهاد می‌شود کمی با تامل و طمانینه شهردار جدید را انتخاب کنیم و بدین جهت اگر فرصتی داده شود برای انتخاب شهردار تهران مفید خواهد بود. از این رو درخواست می‌شود که اعضا به پیشنهاد دوستان رای مثبت بدهند.

محمود میرلوحی نیز به عنوان یکی از مخالفین پیشنهاد مطرح شده گفت: معمولا با کمی تاخیر عموما محصول جدیدی حاصل نمی‌شود و با توجه به زمان محدودی که ما برای قانون منع بکارگیری بازنشستگان داریم پیشنهاد می‌شود این دستور جلسه امروز بررسی و ما دیگر نیازی به انتخاب سرپرست نداشته باشیم.

وی گفت: ما طی فرآیندی 30 نفر را انتخاب کردیم و در نهایت این تعداد به 13 نفر کاهش پیدا کرد و این در حالیست که اصرار بر ماندن افشانی در شهرداری تهران داشتیم اما برخی در این زمینه کارشکنی کردند.

وی گفت: قطعا با به تعویق افتادن 5 گزینه هیچ اتفاقی در شهر نخواهد افتاد و طی چند روز گذشته نیز ما دیدارهایی با گزینه‌های شهرداری تهران داشته‌ایم و اطلاعات آنها را نیز اخذ کرده‌ایم و از اعضا می‌خواهم به پیشنهاد مطرح شده رای ندهند.

حسن خلیل‌آبادی دیگر عضو شورای شهر تهران یکی از موافقان رد دستور جلسه امروز انتخاب 5 گزینه شهرداری تهران گفت: تصمیم‌گیری شرایط آرام و با رفع تناقضات می‌تواند برای شهر مفید باشد.

وی گفت: این در حالیست که ما در حال حاضر بین اعضای شورای شهر تهران به یک گفت‌وگوی کامل نرسیده‌ایم و جلسه هم‌اندیشی صبح امروز نیز حاکی از این بود. ما امیدواریم با به تعویق افتادن این دستور جلسه تصمیم بهتری را بگیریم ولی اگر نیاز باشد نیز ما سرپرستی برای شهرداری تهران انتخاب خواهیم کرد.

خلیل‌آبادی گفت: پایان صفر است و تصمیم‌گیری در این شرایط نیز خوب نیست و بهتر است ما در ایام ولادت حضرت رسول (ص) این تصمیم‌گیری را داشته باشیم.

انتهای پیام/
کد مطلب: 88910
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای