چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۸
یادداشت؛

تحریم هوشمندانه سانچی!

هوشمندانه، پسوندی است که همیشه در خبرهای مربوط به تحریم های امریکا ضد جمهوری اسلامی ایران آورده می شود.
۰
تحریم هوشمندانه سانچی!
مردم‌نيوز: برای اثبات اینکه واقعا اجرای تحریم در قرن بیست و یکم بغایت دشوار است، نیازی به استدلال ندارد. برخی اوقات اما شگفت زده می شویم از این همه هوشمندی !!! که در نظام سیاسی، اقتصادی و امنیتی غرب به رهبری امریکا وجود دارد. تصمیم غربی ها گاهی آنقدر خنده دار است که انسان در عاقل بودن تصمیم گیرندگان هم تردید می کند.
دوران باراک اوباما رئیس جمهور پیشین عملیات گسترده مشترکی از سوی سازمان سیا و وزارت خزانه داری امریکا صورت گرفت.
این تصمیم برای اجرای تحریم های هوشمند برای فلج کردن جمهوری اسلامی بود!!! بلوکه شدن پنج هزار دلار، حاصل عملیات پیروزمندانه مشترک نهادهای اقتصادی و امنیتی امریکا و آلمان بود.
پس از مدتی روشن شد که سیستم اطلاعاتی و امنیتی غرب آقای جعفر عزیزی خبرنگار صدا و سیما در برلین را با سردار عزیز جعفری فرمانده سپاه پاسداران اشتباه گرفته است!!! در شگفتم که امریکایی ها با این همه هوش چگونه مدعی رهبری جهانند.
مدتی زمان برد تا اثبات شد که این اسمش "جعفر" و دیگری "عزیز". دوم: فامیل اولی "عزیزی" است و دیگری "جعفری". سوم هم این خبرنگار است و دیگری پاسدار.
چهارم هم نام فرمانده کل سپاه پاسداران، محمدعلی است نه عزیز‌.
دونالد ترامپ رئیس جمهور هم پس از هفت ماه جار و جنجال در مورد بازگرداندن تحریم ها، سرانجام کشتی سانچی را در فهرست تحریم ها قرار داده است.
مایک پمپئو وزیر خارجه که رئیس پیشین سیا است, فهرستی بلندبالایی از تحریم ها را در اختیار خبرنگاران قرار داد، البته شایسته دست مریزاد است!!! اما:
1- نفت‌کش سانچی ۱۶ دی ماه ۱۳۹۶ در دریای چین دچار حادثه شد؛
2- این کشتی بر اثر برخورد با کشتی فله بر چینی کریستال غرق شد و امکان بیرون کشیدن لاشه آن هم میسر نشد؛
3- وزارت خزانه داری و سازمان جاسوسی سیا از این پس برای کسب اطلاعات برای طراحی تحریم های هوشمند دست کم گشتی در اینترنت بزنند؛
4- اینکه برای جلوگیری از رسوایی های اینچنینی، لشکر رسانه ای فارسی زبان پشت به خانه پدری که در آن زمان ده ها سناریوی افسانه ای را در مورد حادثه سانچی می بافتند، اطلاعاتی هم به پمپئو می دادند؛
5- موارد دیگری هم در فهرست تحریم ها به اشتباه وجود دارد که برای سنجش هوش، یافتن آن را به خودشان واگذار می کنم.
 
دکتر حسن عابدینی
کارشناس ارشد رسانه
کد مطلب: 88982
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای